reklama

W sobotę kolejna szlachetna akcja, czyli „Różana kropla krwi”

Już w sobotę w Kutnie będzie przeprowadzona kolejna szlachetna akcja. W Kutnowskim Punkcie Krwiodawstwa będzie można podzielić się krwią. Eksperci podkreślają, że w ostatnich dwóch latach coraz mniej osób decyduje się na oddawanie życiodajnego płynu, a stany magazynowe szczególnie w okresie letnim świecą pustkami.

- R E K L A M A -

– Każda kropla krwi jest na wagę złota, bo to lek, którego nie da się wyprodukować. W imieniu swoim i klubu zachęcam zatem do udziału w akcji oddawania krwi, która już w sobotę prowadzona będzie w kutnowskim punkcie krwiodawstwa przy placu Piłsudskiego w godzinach od 9:00 do 12:00 – zaprasza Robert Feliniak, przedstawiciel Kutnowskiego Klubu Krwiodawców i przewodniczący Komisji Pomocy Społecznej i Zdrowia w Radzie Miasta Kutno.

Do wzięcia udziału w sobotniej szlachetnej akcji zachęca również prezydent Kutna.

- R E K L A M A -

– Szanowni Państwo jako miasto oczywiście wspieramy każdą taką inicjatywę. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w sobotniej zbiórce. Każdy, kto podzieli się krwią otrzyma upominek z logotypem Miasta Róż – zapewnia Zbigniew Burzyński, który jest również patronem Kutnowskiego Klubu Krwiodawców.

Akcja pt. „Różana Kropla Krwi” odbędzie się w sobotę (03.09) w godzinach 9:00 – 12:00. Aby móc podzielić się krwią trzeba mieć ukończone 18 lat i być zdrowym. Warto pamiętać, aby przed oddaniem tego najcenniejszego leku wypić szklankę wody i zjeść lekkie śniadanie.

(Źródło: Urząd Miasta Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: