REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

W sobotę w Kutnie akcja „Wakacyjna Kropla Krwi”. Oddaj krew i wygraj nagrody

poniżej dalsza część artykułu

Już w najbliższą sobotę 25 czerwca 2022 roku w Kutnie odbędzie się kolejna akcja poboru krwi. Organizatorami „Wakacyjnej Kropli Krwi” są miejski radny Robert Feliniak i kutnowski klub Honorowych Dawców Krwi. Przygotowano atrakcyjne nagrody!

– Dla osób, które oddadzą krew w tym dniu w kutnowskim punkcie krwiodawstwa mieszczącym się przy Placu Marsz. J.Piłsudskiego przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki – zapewnia Robert Feliniak.

poniżej dalsza część artykułu

Jak informują organizatorzy, dzięki uprzejmości darczyńców każdy z krwiodawców zostanie obdarowany upominkami przekazanymi przez m.in. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Główną atrakcją będzie losowanie – wśród osób, które oddały krew w tym dniu – 20 biletów wstępu do ZOO Safari w Borysewie.

– Należy nadmienić, że zbliżają się wakacje, a w tym czasie zawsze pojawiają się braki krwi w magazynach. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest mniejsza liczba dawców przy jednoczesnym wzroście wypadków komunikacyjnych i w pracach rolniczych – komentuje R. Feliniak.

poniżej dalsza część artykułu

Rejestracja w punkcie krwiodawstwa w Kutnie odbywać będzie się w godzinach 8.00 – 11.00.

Niedawno pisaliśmy o niskim stan zapasów krwi w regionie i apelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o oddawaniu tego życiodajnego daru.

reklama

Warto przeczytać:

reklama