reklama
reklama

W stolicy protestują przeciwko decyzji TK w sprawie aborcji. Jest zapowiedź demonstracji w Kutnie

Trwają zamieszki w Warszawie po dzisiejszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Jak udało nam się dowiedzieć, demonstracje mają odbyć się także w Kutnie.

W czwartek wieczorem w Warszawie protestujący zebrali się pod Trybunałem Konstytucyjnym, a następnie udali się w kierunku Żoliborza pod dom Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Na miejsce skierowanych zostało mnóstwo patroli policyjnych. W pewnym momencie doszło do starć demonstrantów z policją.

- R E K L A M A -

„Policjanci zareagowali, gdy cześć osób zebranych na ul. Mickiewicza zaatakowała funkcjonariuszy, rzucając w nich kamieniami i usiłując przerwać policyjny kordon. W celu przywrócenia porządku użyto jednostkowo gazu pieprzowego i siły fizycznej” – napisała na Twitterze warszawska policja.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, dziś w Kutnie także mają odbyć się protesty dotyczące decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Przedstawiciele między innymi Lewicy i Koalicji Obywatelskiej mają okazać swój sprzeciw przed biurami polityków Prawa i Sprawiedliwości w Kutnie.

O sprawie będziemy jeszcze informować.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: