reklama
reklama

W Strzegocinie podsumowali pierwszy semestr

W środę, 5 lutego w Szkole Podstawowe w Strzegocinie odbyło się zebranie z rodzicami podsumowujące pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020.

- R E K L A M A -

Rodzice zostali zapoznani z wynikami klasyfikacji, a także wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kutnie Martą Lewandowską, która przeprowadziła prelekcję wzbogaconą prezentacją multimedialną na temat „Zdrowy styl życia – wolny od dopalaczy” oraz „Zasady zdrowego żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”.

Podczas spotkania prowadząca zapoznała zgromadzone osoby między innymi z rodzajami dopalaczy, z symptomami, które mogą świadczyć o uzależnieniu, a także udzieliła informacji, gdzie można szukać pomocy w przypadku podejrzenia o uzależnienie swojego dziecka.

- R E K L A M A -
reklama

W ramach podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej zdrowego odżywiania u dzieci, prowadząca omówiła najważniejsze zasady zdrowego stylu życia oraz komponowania codziennych posiłków.
Na podstawie „piramidy żywienia” omówiła produkty, które powinny występować w diecie każdego ucznia oraz te, których powinno się unikać i eliminować. Zachęcała do zmiany  złych nawyków żywieniowych, mających wpływ na stan zdrowia dzieci.

Prelekcję profilaktyczną dla rodziców zorganizowała pedagog szkolny p. Beata Mazur.

- R E K L A M A -

Źródło: Szkoła Podstawowa w Strzegocinie

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: