reklama

W szpitalu przeprowadzono ważną próbę. Inwestycja trwa od zeszłego roku (WIDEO)

Odbiór systemu ppoż na OIOM w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym za nami — informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie.

- R E K L A M A -

Dla przypomnienia w ubiegłym roku, tj. 5 października podpisano umowę z firmą wykonawczą SKB S.A. na rozbudowę i przebudowę Oddziału Intensywnej Terapii w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp. z o.o.. Inwestycja realizowana jest ze środków Funduszu Inwestycji Lokalnych, w części budowlanej to koszt ponad 5,5 mln złotych.

— Remont był konieczny, bez tego szpital miałby bardzo utrudnione działanie, a wręcz może nawet jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe. Stare zaplecze jak i oddział nie spełniał standardów wymaganych przez sanepid i ministerstwo zdrowia — mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski

- R E K L A M A -

— Inwestycja była dla nas bardzo dużym wyzwaniem, począwszy od pozyskania finansowania zewnętrznego, skończywszy na jej wykonaniu. Oddział został przebudowany w najwyższym standardzie. System przeciwpożarowy w szpitalu jest jednym z najważniejszych systemów. Cieszę się, że odbiór w tej części zakończyliśmy sukcesją — mówi Wicestarosta Magdalena KrupińskaKotulska.

W ramach toczącej się przez Powiat Kutnowski inwestycji, Oddział Intensywnej Terapii w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym zostanie również w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny.

- R E K L A M A -

Źródło: Powiat Kutnowski

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: