reklama

W Bedlnie może zabraknąć wody. Wójt zwraca się z apelem do mieszkańców

W związku z utrzymującą się suszą w gminie Bedlno wprowadzono częściowy zakaz poboru wody z wodociągów. Z uwagi na duży pobór, mogą wystąpić przerwy w dostawie wody na terenie gminy. Z apelem do mieszkańców zwrócił się wójt Józef Ignaczewski.

- R E K L A M A -

– Informuję, że w związku z utrzymującą się suszą pobór wody z gminnych studni głębinowych jest obecnie trzy-czterokrotnie większy od średniego dobowego poboru wody w innych porach roku. Dalsze utrzymanie się takiego stanu grozi uszkodzeniem pomp, które pracują bez przerwy pod pełnym obciążeniem. Zwiększenie poboru wody spowodowało znaczne spadki ciśnienia w sieci wodociągowej – zwraca się do mieszkańców Józef Ignaczewski, wójt gminy Bedlno.

Jak wyjaśnia, mając na względzie konieczność utrzymania dostaw wody do odbiorców, wójt apeluje o używanie wody wyłącznie do celów sanitarnych i żywieniowych ludzi oraz na potrzeby zwierząt.

- R E K L A M A -

Gmina wprowadza zakaz poboru wody z wodociągów gminnych z przeznaczeniem do podlewania i zraszania trawników, ogródków przydomowych, podlewania upraw rolnych, warzywniczych i sadowniczych oraz napełniania basenów.

– Proszę o zrozumienie i zastosowanie się do zaleceń, ponieważ oszczędne gospodarowanie wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi leży w interesie wszystkich mieszkańców gminy Bedlno. Z uwagi na bardzo duży pobór wody mogą wystąpić przerwy w jej dostawie do odbiorców – dodaje wójt Ignaczewski.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: