reklama
reklama

W tych miejscach ma być bezpieczniej. Powstały kolejne aktywne przejścia dla pieszych [ZDJĘCIA]

Trzy przejścia dla pieszych na terenie Kutna zostały zmodernizowane. Bezpieczne i lepiej doświetlone przejścia funkcjonują teraz na ulicy Zamoyskiego przy Szkole Podstawowej nr 1, na ulicy Troczewskiego w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6 oraz na ulicy Szymanowskiego przy skrzyżowaniu z Olimpijską.

– Aktywne przejścia dla pieszych rozświetlają przejście w momencie, gdy w obrębie pasów pojawia się osoba chcąca przejść przez jezdnię. Kierowcy otrzymują sygnał o znajdującym się w pobliżu pieszym za pomocą wbudowanego w jezdnię systemu świetlnego. Dodatkowo przejście w momencie pojawienia się pieszego zostaje automatycznie doświetlone – wyjaśnia Jacek Boczkaja, zastępca Prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Aktywne przejścia dla pieszych wykonała firma Stoye. Ich instalacja kosztowała łącznie ponad 236 000 złotych z czego 165 000 tysięcy to pieniądze pozyskane w ramach dofinansowania. Aktywne przejścia dla pieszych to rozwiązanie, które z powodzeniem działa już w dwóch lokalizacjach na terenie Kutna. Chodzi o przejścia na ulicach: Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej.

Źródło: UM Kutno

Przejście dla pieszych przy ul. Troczewskiego, obok znajduje się SP nr 6
Przejście dla pieszych przy ul. Zamoyskiego, obok znajduje się SP nr 1
Przejście dla pieszych przy ul. Szymanowskiego
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: