reklama
reklama

W tych miejscach w Kutnie ma być bezpieczniej. Trwają ważne inwestycje [ZDJĘCIA]

Na kutnowskich drogach już niebawem będzie bezpieczniej. Trwają prace związane z budową aktywnych przejść dla pieszych.

Przejścia są zmodernizowane w trzech miejscach, z których bardzo często korzystają mieszkańcy. To przejście na ulicy Zamoyskiego przy Szkole Podstawowej nr 1, na ulicy Troczewskiego w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6 oraz na Szymanowskiego przy skrzyżowaniu z Olimpijską.

- R E K L A M A -

– Aktywne przejścia dla pieszych rozświetlają przejście w momencie, gdy w obrębie pasów pojawia się osoba chcąca przejść przez jezdnię. Kierowcy otrzymują sygnał o znajdującym się w pobliżu pieszym za pomocą wbudowanego w jezdnię systemu świetlnego. Dodatkowo przejście w momencie pojawienia się pieszego zostaje automatycznie doświetlone – tłumaczy Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Za instalację aktywnych przejść Kutno zapłaci łącznie ponad 236 000 złotych z czego 165 000 tysięcy to pieniądze pozyskane w ramach dofinansowania. Instalacja systemów prawdopodobnie zakończy się pod koniec marca. Aktywne przejścia dla pieszych to rozwiązanie, które z powodzeniem działa już w dwóch lokalizacjach na terenie Kutna. Chodzi o przejścia na ulicach: Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: