W warzywniaku sprzedawała… lewe papierosy!

Kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili działania wymierzone w handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Łącznie zabezpieczono 21.260 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 9,5 kg tytoniu. Wstępne obliczenia wskazują, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na łączną kwotę ponad 25.600 zł.

- R E K L A M A -

Pierwsze działania kutnowscy policjanci przeprowadzili 18 stycznia 2018 roku. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że w jednym ze sklepów w miejscowości Żychlin handluje się nielegalnymi papierosami.

Tego dnia funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego odnaleźli w sklepie z warzywami ponad 13.600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto funkcjonariusze dokonali przeszukań mieszkania 35-letniej właścicielki obiektu handlowego. Łącznie tego dnia w wyniku podjętych działań zabezpieczono ponad 15.700 sztuk papierosów – mówi st. asp. Edyta Machnik z KPP Kutno.

Dzień później mundurowi, także w jednym ze sklepów, tym razem na terenie Kutna, ujawnili ponad 5.500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 9,5 kg tytoniu. W tej sprawie zarzuty usłyszała 24-latka. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna. Wstępne oszacowano, że skarb państwa mógł zostać narażony łącznie na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na ponad 25.600 zł.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: