W weekend chwycili za karabinki! Za nami powiatowe zawody (FOTO)

W ramach Projektu „Powiatowa Liga Strzelecka” w miniony weekend przeprowadzono zawody strzeleckie kierowane do mieszkańców powiatu kutnowskiego.

Była to już XXI edycja zawodów, przygotowana logistycznie i poprowadzona przez prezesa STS Lechita, Pana Marka Drabika. Wydarzenie realizowane przez Społeczne Towarzystwo Sportowe „Lechita”, wsparło Starostwo Powiatowe w Kutnie, oraz Poseł Tadeusz Woźniak i Szkoła Podstawowa w Pleckiej Dąbrowie.

- R E K L A M A -

19.06.2021 r. na boisku szkolnym rozegrane zostały zawody z udziałem drużyn seniorskich i juniorskich okraszone pokazami łuczniczymi młodzieży zrzeszonej w sekcjach łuczniczych Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie i STS Lechita Bedlno.

Tym razem zawodnicy rywalizowali w trójboju dynamicznym strzelając z karabinków pneumatycznych do trzech rodzajów tarcz; sportowej, sylwetkowej i biatlonowej, w postawie stojącej i klęczącej. Referat Promocji Starostwa Powiatowego w Kutnie udostępnił namiot co przy wysokiej temperaturze, okazało się bardzo pożyteczne.

- R E K L A M A -

W przebiegu zawodów pomagali pracownicy Starostwa, fundując uczestnikom i widzom popcorn, podarunki, a zwycięzcom medale. Po czterech godzinach intensywnej rywalizacji komisja sędziowska w składzie; Arkadiusz Iwaniak i Cezary Kwiatkowski wyłoniła zwycięzców.

Klasyfikacja drużynowa seniorów;

- R E K L A M A -

I – WWSM Kutno (WP)
II – ZS Żychlin
III – Polski Klub Kawaleryjski

Klasyfikacja indywidualna seniorów;

I – Wojciech Wojtczak
II – Piotr Krzemiński
III – Krzysztof Szadkowski

Klasyfikacja drużynowa juniorów;

I – Polski Klub Kawaleryjski
II – STS Lechita
III – Szkoła Podstawowa w Żychlinie

Klasyfikacja indywidualna juniorów;

I – Remigiusz Kaźmierczak
II – Amelia Drabik
III – Jakub Medyński (egz.)
III – Filip Kowalski (egz.)

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Ceremonię zakończenia i wręczenia nagród poprowadził Pan Marek Drabik przy udziale Tomasza Walczewskiego, członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego. Wszyscy uczestnicy zawodów mogli posilić się pieczoną kiełbaską z ogniska, posmakować ciasta przygotowanego przez szkołę, nikomu nie zabrakło wody i napojów.

Kolejne zawody Powiatowej Ligi Strzeleckiej zaplanowane zostały na września 2021 r., pod nazwą; „Wrześniowe Strzelanie.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: