reklama
reklama

W weekend Wszystkich Świętych. Policja przekazuje ważne informacje

Planując odwiedziny na grobach bliskich uwzględnijmy utrudnienia występujące na drogach i odpowiednio przygotujmy się do podróży. Pamiętajmy też o zabraniu środków ochrony osobistej, które będą potrzebne po drodze jak i na terenie cmentarza.

Przed nami obchody Wszystkich Świętych. Wiele osób chcących uniknąć tłoku na cmentarzach już dziś odwiedza groby swoich bliskich lub zrobi to na początku listopada. Wiele z tych osób podróżuje do odległych miejscowości.

- R E K L A M A -

Województwo łódzkie leży w centrum kraju i siłą rzeczy na skrzyżowaniu głównych arterii komunikacyjnych kraju. To oznacza wzrost natężenia ruchu na drogach lokalnych i tranzytowych. Policjanci przypominają o zasadach bezpiecznej podróży. Przed wyjazdem zaplanujmy podróż i jej trasę. Uwzględnijmy utrudnienia związane z remontami dróg. Informacje na ten temat znajdziemy na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przygotuj auto przed podróżą

Przygotujmy samochód do drogi. Sprawdźmy światła, ogumienie, wyposażenie i poziom płynów eksploatacyjnych. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą środki ochrony osobistej. Pandemia wciąż trwa. Maseczki, rękawiczki i płyn do dezynfekcji nie zabiorą wiele miejsca, a będą niezbędne. Za kierownicę siadamy trzeźwi i wypoczęci.

- R E K L A M A -

Korzystamy z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewozimy w specjalnych fotelikach. Dostosujmy prędkość pojazdu nie tylko do przepisów, ale też do własnych umiejętności i warunków drogowych. Róbmy przerwy w długiej trasie. Zachowajmy czujność i obserwujmy oznakowanie dróg, które może ulec zmianie w tym szczególnym okresie. Przestrzeganie tych kilku prostych zasad pozwoli nam bezpiecznie dotrzeć do celu. Szerokiej drogi!

Źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: