Walczewski dementuje plotki i zapowiada bojkot referendum


Po ostatniej decyzji radnych dotyczącej organizacji referendum ws. odwołania burmistrz Katarzyny Erdman w całej gminie aż huczy od plotek, kto mógłby ewentualnie kandydować na to stanowisko. Głos w sprawie zabiera Tomasz Walczewski, pochodzący z gminy Krośniewice członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Jak mówi, za naszym pośrednictwem chce uciąć spekulacje, jakoby zależało mu na objęciu stanowiska burmistrza gminy Krośniewice.


– Nie zamierzam kandydować na burmistrza gminy Krośniewic i pragnę to stanowczo i mocno podkreślić – powiedział Panoramie Tomasz Walczewski. – Gdybym miał takie plany, to wystartowałbym w wyborach w 2018 roku. Wówczas z dużym poparciem zostałem wybrany do rady powiatu kutnowskiego i teraz chcę realizować się w ten sposób.

Walczewski jest zdania, że Katarzyna Erdman jako burmistrz przez ostatnie dwa lata spisuje się dobrze i „gmina tętni życiem”.


– W mojej ocenie obecna burmistrz przez dwa lata pozyskała potężne środki z zewnątrz. Powstało wiele dróg, które były dofinansowywane. Sam jako radny przez dwie kadencje ubiegałem się o inwestycje drogowe w Witowie czy Szubinie, ale przy poprzedniej władzy nie dało się nic zrobić. Prowadzone są także drogowe inwestycje drogach w Krośniewicach czy Godziębach. Nie można zapomnieć też o budowie hali sportowej w Nowem czy realizowaniu nowego ujęcia wody w Krośniewicach. To było nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu. A teraz dużo się dzieje, realizowane są inwestycje i co najważniejsze, do gminy płyną miliony dofinansowań. Za to należą się wielkie podziękowania dla Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera – uważa Walczewski.

Członek zarządu powiatu kutnowskiego zapowiada, że będzie bojkotował referendum w sprawie odwołania Katarzyny Erdman ze stanowiska burmistrza gminy Krośniewice.


– Nie będę brał udziału w referendum i oprócz tego będę rozmawiał ze swoim szerokim gronem wyborców, aby również to zbojkotowali. Nie dajmy się porwać politycznej wojnie – mówi Walczewski.

Polityk z gminy Krośniewice odniósł się także do ostatniej sesji, na której zapadła decyzja o przeprowadzeniu wspomnianego referendum.

– Oglądałem obrady online i jestem bardzo zdziwiony postawą komendanta OSP w Krośniewicach, który dziękował radnym i przewodniczącemu rady za nowy wóz strażacki. Jakoś zapomniał dodać i zaznaczyć, że udało się to tylko dzięki wielkim staraniom burmistrz Erdman, a także parlamentarzystów z naszego regionu takich jak poseł Woźniak czy senator Błaszczyk. Wcześniej za każdym była odmowna decyzja, co do dofinansowania wozu, a teraz po raz kolejny udało się pozyskać zewnętrzne środki – uważa Tomasz Walczewski.

Członek zarządu powiatu kutnowskiego porusza także kontrowersyjny temat związany z budową nowego targowiska w Krośniewicach.

– Jako radny byłem „za”, ale teraz czas pokazuje, że rolnikom wcale nie jest potrzebny nowy plac. Nie handluje się już tak zwierzętami np. cielakami czy prosiakami, jak kiedyś. A wiadomo, że po modernizacji tego terenu wzrosłyby ceny za tzw. „placowe” i rolnicy podnieśliby swoje ceny, co odczuliby mieszkańcy przy zakupie produktów – komentuje Walczewski.


11 KOMENTARZE

  1. A czy p.Walczewski byl na protescie rolników ?Dotychczas trzymal ich stronę….no ale teraz jest z innej opcji..😊Pod publike daje poparcie dla buristrz a jednoczesnie nie wie co sie dzieje w Krosniewicach?kupy sie to wszystko nie trzyma.Przechwalac sie jakie mialo sie poparcie…no wlasnie-mialo.A drogi..nadal jezdze po dziurach panie radny powiatowy.

  2. Polityk który namawia aby nie iść na referendum – czyli nie korzystać z demokracji, ludzie litości !!!. Jak pani Burmistrz jest taka dobra to czemu nie namawia aby na nią głosować ?

  3. Większych bzdur w życiu nie słyszałem ” gmina tętni życiem” miasto i wsie brudne,rowy pozarastane a droga powiatowa w kierunku Dąbrowic to porażka.Proszę wymienić inwestycje które powstały z inicjatywy obecnej burmistrz a nie zbieranie laurek po poprzedniczce no i jeszcze gdzie te miliony? Jak na ostatniej sesji zatwierdzono pożyczkę na inwestycje i zadłużenie gminy będzie najwyższe w historii gminy 11.5 miliona. A czemu nic Pan nie mówi o ZUK że nie działa i nie wiadomo kiedy zacznie przyjmować odpady.Bo pozwolenia jak nie było tak nie ma Bojkot Panu nie pomoże!!!

  4. Niestety panie Walczewski ale nie jest ti gra polityczna gdyż jako zwolennik polityki pis głosowałam na p. Katarzynę i to był najgorszy błąd bo ta osoba kompletnie nie nadaje się na to stanowisko. Żal patrzeć na to jej pseudi zarządzanie myslę że ludzie własnie otwierają oczy i zwolennicy dzisiejszej p. Burmistrz widzą jej nieudolność. Poprostu Nie chcemy jej już bo dość już strat za jej rządów.

  5. Panie Tomaszu ! Po pierwsze to inwestycje budowy Hali Sportowej w Krośniewicach , rozpoczęła pani Burmistrz Herman , a pani Burmistrz Erdman to dokończyła . Po drugie , po co było obiecywanie wyborcom przez obecną Burmistrz , remontu targowiska , skoro teraz jest rzekomo nie potrzebne . Najlepiej przekopać cały teren , niech mieszkańcy Gminy Krośniewice i okolic , oraz handlujący towarami zaczną zażywać kompilują błotnych . Dziś pan mówi że nie potrzebne , bo nie ma handlu zwierzęcego , ale żeby nie targ , nikt by nie przyjeżdżał do Krośniewic , nie robił zakupów w sklepach i dziś gdy naszym utrapieniem jest pandemia , i sklepy , firmy i tym podobne pozyskują małe pieniądze z utargów, to tak naprawdę wspiera się rynek rynkiem. Głosowałam na pana , i jest mi przykro ,gdyż wiedząc ile dobrego zrobiła przez wszystkie lata kadencji poprzednia Burmistrz , przypisuje pan obecnej . Proszę się zastanowić , za parę lat następne wybory , a zaufanie szybko można zatracić .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:

Ważny apel policji w sprawie wizyt na cmentarzu

- Wiele osób rozpoczęło ...

reklama

Ostatnio dodane: