reklama
reklama

Walczewski walczy z internetowymi hejterami. Prokuratura na tropie

Tomasz Walczewski, przedstawiciel Zarządu Powiatu Kutnowskiego nie zamierza odpuścić internetowym hejterom, którzy na jego temat zamieszczali w internecie skandaliczne komentarze sugerujące m.in., że jest pedofilem. Dochodzenie w tej sprawie wszczęła kutnowska prokuratura.

- R E K L A M A -

Jak mówi Tomasz Walczewski, kilka tygodni temu na jednym z portali internetowych pod artykułem opisującym powiatowe wydarzenia, pojawiły się skandaliczne wpisy dotyczące jego osoby.

– Zacząłem czytać komentarze pod artykułem i nagle aż zdębiałem. Ktoś posługujący się moim imieniem i nazwiskiem umieścił wpis sugerujący, że jestem pedofilem. To obrzydliwe i nie pozwolę, aby ktoś anonimowo szkalował w taki sposób moje dobre imię. Są pewne granice, które w tej sytuacji zostały bezdyskusyjnie przekroczone – powiedział Panoramie Tomasz Walczewski.

- R E K L A M A -

Prokuratura na tropie hejtera

Przedstawiciel Zarządu Powiatu Kutnowskiego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zgłosił sprawę organom ścigania. Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła już dochodzenie w sprawie zamieszczenia obraźliwego wpisu z artykułu 216 § 2 kk, który mówi:

Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

- R E K L A M A -

Jak zapowiada Walczewski, swoim zachowaniem chce dać jasny sygnał: z jego strony nie ma zgody na hejt.

– Często pojawiają się różne komentarze w internecie, niekoniecznie pochlebne danemu politykowi. O ile krytyka jest uzasadniona, to nie ma problemu. Gorzej, gdy ktoś pod płaszczykiem anonimowości obraża czy w skandaliczny sposób chce zdyskredytować drugą osobę. Nie pozwolę obrażać ani siebie, ani mojej rodziny. Nie ma z mojej strony zgody na hejt. Każda taka sytuacja będzie kończyła się kolejnym doniesieniem do prokuratury. Osoby, które w komentarzach dopuszczą się pomawiania mnie, będę również skarżył z art. 212, a zasądzone pieniądze będą przekazywane na fundację Wspieramy Kutnowską Medycynę – mówi stanowczo T. Walczewski.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: