reklama
reklama

Wandale niszczyli i kradli, co popadnie. Straty oszacowano na ponad 7 tysięcy złotych! [ZDJĘCIA]

Skradzione kratki studzienek kanalizacyjnych, wkłady do koszy na śmieci czy przęsła ogrodzeniowe, spalony kosz na śmieci i połamane drzewo to bilans działalności wandali i złodziei na terenie Kutna tylko z kilku ostatnich dni.

Wartość skradzionego lub uszkodzonego mienia publicznego to ponad 7 000 złotych, a to przecież nie jest jednorazowa sytuacja. Tego typu „niewielkie” kradzieże i akty wandalizmu zdarzają się w mieście co tydzień. Po podsumowaniu wydatków związanym z naprawami, wymianami i doposażeniem miejskiej infrastruktury, kwota pieniędzy wydawanych na ten cel przez Kutno znacząco się zwiększa.

- R E K L A M A -

– W skali roku takich wydatków jest dużo więcej. Pieniądze przeznaczane na ten cel mogłyby być wykorzystane zupełnie inaczej na przykład na remont kolejnych chodników w mieście lub doposażenie szkół i przedszkoli. Pamiętajmy, że te środki finansowe pochodzą z naszych podatków. To tak naprawdę nasze pieniądze – uświadamia Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

Dodatkowe koszty generuje również sprzątanie dzikich wysypisk śmieci. Sezon wiosenny już się rozpoczął, a wraz z nim wiosenne porządki na posesjach działkach i warsztatach. W kilku miejscach na terenie Kutna, służby już musiały interweniować w związku z zalegającymi śmieciami. Przestrogą dla tych, którzy w niewłaściwy sposób utylizują swoje odpady niech będzie fakt, że kutnowska Straż Miejska dysponuje fotopułapką, która jest ustawiana w miejscach, gdzie dochodzi do zaśmiecania. Pamiętajmy, że my sami decydujemy o tym, w jakim środowisku żyjemy.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: