Ważna akcja kutnowskich policjantów. Edukowali pieszych [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze ruchu drogowego z kutnowskiej komendy prowadzili ostatnio działania „Pieszy”. Policjanci dbając o bezpieczeństwo pieszych – rozdawali na ulicach odblaski, zwracając przy tym szczególną uwagę na przypadki łamania przepisów dotyczących bezpieczeństwa osób pieszych.

- R E K L A M A -

W czwartek 2 marca 2023 roku podczas działań „Pieszy” policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia kierowców naruszające bezpieczeństwo osób pieszych, ale również na niewłaściwe zachowanie samych pieszych, którzy lekceważąc zagrożenie nie stosują się do obowiązujących przepisów.

To właśnie grupa pieszych uczestników ruchu drogowego jest szczególnie narażona na niebezpieczne zdarzenia na drodze. Nie zawsze dostatecznie oświetlone ciągi komunikacyjne, brak miejsc wyznaczonych do bezpiecznego poruszania się – zwłaszcza poza obszarem zabudowanym oraz często niewłaściwy sposób korzystania z drogi przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń z udziałem tych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego ważnym elementem ubioru pieszych powinny być odblaski, które dziś funkcjonariusze kutnowskiej drogówki rozdają pieszym na ulicach Kutna.

- R E K L A M A -

Przypominamy:

• Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak odblasku grozi mandat.
• Pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

• Pieszy, jako uczestnik ruchu zobowiązany jest poruszać się chodnikiem, a w przypadku jego braku – poboczem, lewą stroną jezdni. W sytuacji, kiedy z naprzeciwka nadjeżdża pojazd, pieszy musi zejść z jezdni.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: