reklama

Ważna akcja kutnowskiej policji. Wcześniej w tym miejscu dochodziło do tragedii

Kutnowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z Funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, po raz kolejny działali razem w rejonie przejazdów kolejowych. Akcja miała charakter informacyjny i ostrzegawczy w ramach działań pn. „Bezpieczny przejazd kolejowy”.

- R E K L A M A -

8 stycznia 2024 roku funkcjonariusze z kutnowskiej „Drogówki” po raz kolejny uczestniczyli w działaniach pn. „Bezpieczny przejazd kolejowy”. Tym razem akcję przeprowadzono na przejeździe kolejowym w miejscowości Florek.

― Głównym celem działań było przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców i pieszych przekraczających przejazdy kolejowe, a tym samym zmniejszenie liczby wypadków w tych miejscach. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów drogowych w obrębie przejazdów kolejowych. Podczas działań rozdane zostały ulotki profilaktyczne ― mówi asp. Justyna Cywka z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Z danych wynika, że przyczyną wielu zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierujących. Dochodzi do rażącego lekceważenia znaku STOP, kierujący często objeżdżają półrogatki lub przejeżdżają tuż pod zamykającymi się zaporami. Policjanci podczas prowadzonych działań sprawdzali również trzeźwość kierujących. Pamiętajmy, że w konfrontacji z pociągiem, każdy samochód, który znajdzie się na torach, nie będzie miał szans. Apelujemy więc o rozsądek w rejonie przejazdów kolejowych. Opuszczające się zapory i czerwony sygnalizator zwiastują nadjeżdżający pociąg, dlatego w takiej sytuacji należy zwolnić, zatrzymać się i pod żadnym pozorem nie wjeżdżać na tory, bo może dojść do tragedii.

Przypominamy!

- R E K L A M A -

Najczęstszymi błędami prowadzącymi do tragedii na torach jest przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami, omijanie półrogatek i ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizacyjnego.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: