reklama
reklama

Ważna chwila dla krwiodawców z Kutna. Otwarto nowoczesny punkt [ZDJĘCIA]

Nowy punkt krwiodawstwa w Kutnie oficjalnie otwarty. Nowoczesny punkt od dziś będzie funkcjonował przy Placu Piłsudskiego.

W oficjalnym otwarciu terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwi i Krwiolecznictwa udział wzięli między innymi Edyta Wcisło – dyrektor RCKiK w Łodzi, senator RP Przemysław Błaszczyk, wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja oraz Robert Feliniak miejski radny i członek klubu Kutnowskiego Klubu Dawców Krwi.

- R E K L A M A -

Edyta Wcisło, dyrektor RCKiK opowiadała o tym, że wielokrotnie zgłaszane były problemy dotyczące poprzedniej lokalizacji punktu krwiodawstwa w szpitalu. Pół żartem wspominała także o przysyłanych zdjęciach „słynnego” krzesła przywiązanego łańcuchem do stołu, które obrazowały panujące tam warunki.

– Teraz warunki będą komfortowe. Kutno to 3,5 tysiąca donacji rocznie i kilkadziesiąt jednostek osocza. Ma to bardzo duży wkład w ratowanie życia i zdrowia mieszkańców nie tylko powiatu kutnowskiego. Państwa krew płynie w żyłach ludzi z całego województwa – mówiła E. Wcisło.

- R E K L A M A -

Głos zabrał także senator Przemysław Błaszczyk, który cieszył się ze zmiany filozofii władz RCKiK. Jak mówił, wcześniej były próby zamykania stacjonarnych punktów i preferowanie mobilnych punktów w autobusach.

– Było wiele uwag, co do poprzedniego miejsca. Postanowiliśmy zaradzić temu problemu i poszukać dobrej lokalizacji (…) Dziękuję za zaangażowanie pani dyrektor, pana radnego i władz miasta, bo widać, że jeśli się chce to można stworzyć coś dobrego, ładnego i przyjaznego dla tych, którzy pomagają – mówił senator Błaszczyk.

- R E K L A M A -

Zadowolenia z nowej lokalizacji i wyglądu punktu krwiodawstwa nie ukrywał również Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. Jak mówi, sam także jest krwiodawcą.

– Cieszę się, że taka ładna siedziba jest w samym centrum miasta, na pewno będzie zachęcać do krwiodawstwa. To cenna inicjatywa, sam też mam legitymację i jestem jednym z Was. Na pewno będziemy wspierać punkt krwiodawstwa, jeśli będzie taka potrzeba. Wszystkiego dobrego i żeby nas wszelkie choroby omijały – mówił wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja.

– Tamten punkt w szpitalu pozostawiał sporo do życzenia, ciężko było go niektórym znaleźć. Ten w centrum na pewno zachęca i mam nadzieję, że przyczyni się do rozpropagowania tej cennej inicjatywy. Warto dodać, że w punkcie pojawiają się nie tylko krwiodawcy z Kutna, ale i innych ościennych powiatów – dodawał z kolei Robert Feliniak, miejski radny i członek klubu Kutnowskiego Klubu Dawców Krwi.

Godziny otwarcia punktu krwiodawstwa

W poniedziałek punkt jest nieczynny. Od wtorku do piątku w godzinach 7.30 – 11.30 rejestrować mogą się dawcy, a sam punkt w tych dniach jest czynny w godz. 7.00 – 14.35.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: