reklama
reklama
reklama
reklama

Ważna decyzja w sprawie szpitala w Kutnie. Starostwo wydało komunikat

Wojewoda Łódzki podjął ważną decyzję w sprawie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Chodzi o sytuację związaną z koronawirusem.

Wojewoda Łódzki podjął ważną decyzję w sprawie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Chodzi o sytuację związaną z koronawirusem.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Starostwo Powiatowe w Kutnie, zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego „Kutnowski Szpital Samorządowy” Sp. z o.o. w Kutnie od dnia 1 marca 2021 roku do odwołania, będzie realizował świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem, i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie 100 miejsc dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, w tym 3 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

- R E K L A M A -

Zmniejszenie liczby łóżek o 70 miejsc umożliwia przywrócenie funkcjonowania oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym, oddziału rehabilitacyjnego z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej oraz 3 łóżek intensywnej terapii, celem udzielania świadczeń pacjentom niezakaźnym – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, od 30 października 2020, Kutnowski Szpital Samorządowy decyzją Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego został placówką zakaźną. W związku z tym w Kutnie pojawiło się 241 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

W grudniu „odmrożono” 40 łóżek na ginekologii i położnictwie. Teraz otwarte zostaną kolejne oddziały.

Wkrótce więcej informacji

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: