reklama
reklama
reklama
reklama

Ważna inwestycja w kutnowskim szpitalu. OIT przeszedł generalną przebudowę i robi wrażenie (ZDJĘCIA)

Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym nastąpiło oficjalne otwarcie gruntownie wyremontowanego Oddziału Intensywnej Terapii.

- R E K L A M A -

Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz Powiatu Kutnowskiego, a także parlamentarzystów oraz władz szpitala. Z dziennikarzami spotkali się starosta kutnowski Daniel Kowalik, wicestarosta Magdalena KrupińskaKotulska, członkowie zarządu powiatu Tomasz Walczewski, Jolanta Pietrusiak i Marek Kubasiński, senator Przemysław Błaszczyk, posłanka Jolanta Lichocka, a także dyrektor KSS Artur Gur, oraz zastępca dyrektora KSS Krzysztof Cezary Pastewka.

Po briefingu prasowym nastąpiło oficjalne i uroczyste przecięcie wstęgi. Zebrani podkreślali, że to bardzo ważna inwestycja i bez niech, kutnowski szpital mógłby zostać zamknięty. Teraz OIT prezentuje się bardzo nowocześnie i jest jedną z wizytówek KSS-u. Oby jednak łóżka jak najczęściej stały puste…

- R E K L A M A -

— Jest to kluczowa inwestycja jeśli chodzi o tę kadencję Powiatu Kutnowskiego bowiem wszyscy pamiętamy, że w 2018 roku było ogromne zagrożenie zamknięcia całego szpitala ze względu na uchybienia jakie były w ówczesnym oddziale Intensywnej Terapii. Była to ogromna batalia, by pozyskać środki na tę przebudowę. Ogromne podziękowania dla naszych parlamentarzystów posłanki Joanny Lichockiej oraz senatora Przemysława Błaszczyka, którzy pomogli nam uzyskać środki na przebudowę OIOMu. Gdyby nie Wasza pomoc szpital mógłby już nie funkcjonować. Inwestycja się udała, mamy teraz nowoczesny sprzęt i nowoczesny oddział — mówił starosta Daniel Kowalik.

— To była bardzo ważna inwestycja i bardzo się cieszę, że mogłam pomóc wspierać jej zrealizowanie. Jest to niezwykle potrzebne dla mieszkańców Kutna. Sprawa szpitala, zrobienia nowoczesnego oddziału była priorytetem tej kadencji. Dzięki programom rządowym udało się zrealizować inwestycję i uzyskać dofinansowanie w wysokości 7 milionów złotych. Jest to budujące, że szpital dzięki temu staje się nowoczesną placówką, służącą ludziom. Będziemy wspierać kolejne projekty — mówiła posłanka Joanna Lichocka.

- R E K L A M A -

— Wyjątkowa chwila na którą wielu czekało, bardzo ważna dla mieszkańców Powiatu Kutnowskiego. Gratuluję i życzę, by ten oddział był zawsze w gotowości i służył ludziom — dodawał senator Przemysław Błaszczyk.

— Ta inwestycja to była praktycznie budowa nowego oddziału Intensywnej Terapii. Wszystko co tutaj państwo widzą było zbudowane od podstaw. Oddział Intensywnej Terapii ma 6 łóżek, 4 łóżka wybudzeniowe, izolatka oraz pomieszczenia dla personelu medycznego. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę inwestycję — dodał Artur Gur, Prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Środki na inwestycję pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych i jest to ponad 7,4 mln złotych. Zadanie dotyczące przebudowy oddziału opiewa na 5,5 mln złotych, a pozostała kwota została przeznaczona na zakup sprzętu do OIOM-u. Inwestycja została podzielona na dwa etapy: pierwszy do końca 2021 roku i była to część typowo budowlana, zaś w drugim etapie w 2022 roku nastąpiło całkowite wyposażenie oddziału.

Zobacz zdjęcia z nowego Oddziału Intensywnej Terapii w KSS:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: