reklama
reklama
reklama
reklama

Ważna inwestycja w Łaniętach. Nowoczesne boisko oficjalnie otwarte – ZDJĘCIA

Dziś w Łaniętach odbyło się ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności – uroczyście otworzone zostało boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach.

- R E K L A M A -

― Znajdujemy się w wyjątkowym miejscu, mamy nowe boisko wielofunkcyjne. Dzieci mogą realizować tutaj swoje sportowe pasje. To boisko będzie służyć wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Takiego boiska nigdy tutaj nie było i myślę, że przyczyni się ono do rozwoju aktywności fizycznej. Kto wie, może w Łaniętach, dzięki temu obiektowi pojawią się wielkie talenty sportowe ― mówił wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny.

I dodawał:

- R E K L A M A -

― Serdeczne podziękowania dla Marszałka Grzegorza Schreibera za to dofinansowanie. Przez ostatnie lat marszałek bardzo nas wspierał, wiele złożonych przez nas projektów było pozytywnie rozpatrzonych. Nigdy tak wielkie środki nie trafiały do naszej gminy ― dodawał włodarz gminy Łanięta.

W Łaniętach z okazji otwarcia boiska pojawił się między innymi wspomniany marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, który chwalił włodarza gminy Łanięta Tomasza Szczęsnego za szereg inwestycji i podejmowanych działań.

- R E K L A M A -

― Dzięki różnym programom i projektom możemy docierać do takich miejsc jak Łanięta i pomagać Wam w realizacji Waszych marzeń. Gdzie jak, gdzie, ale tu w Łaniętach, najlepiej rozumiecie i wiecie, że nasze działania nie są papierowe, tylko przynoszą konkrety ― mówił marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Schreiber poinformował także, że do gminy Łanięta popłynie kolejny zastrzyk finansowy w postaci dofinansowania na montaż oświetlenia nad otwieranym dziś boiskiem.

― Takiego wójta tylko pozazdrościć. Serdeczne podziękowania i gratulacje za działania, które podjęliście z nami. Tu w Łaniętach korzystacie bardzo dobrze z możliwości oferowanych przez programy wojewódzkie ― mówił Schreiber.

Po przemówieniach (głos zabrali jeszcze m.in. Janusz Kołodziejski – dyrektor biura poselskiego Tadeusza Woźniaka i przedstawiciel łódzkiego kuratorium oświaty), nastąpiło poświęcenie boiska przez proboszcza z Łaniąt i nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

W programie wydarzenia znalazły się jeszcze m.in. występy uczniów szkoły podstawowej, atrakcje dla dzieci i poczęstunek.

Zobacz zdjęcia z otwarcia boiska w Łaniętach:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: