reklama

Ważna inwestycja w szkole katolickiej pod Kutnem. Oficjele przecięli wstęgę – ZDJĘCIA

To był bardzo ważny dzień dla całej społeczności katolickiej szkoły podstawowej w Wierzbiu. Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie kompleksu rekreacyjno-sportowego.

- R E K L A M A -

Przy szkole katolickiej w Wierzbiu w ostatnim czasie powstał kompleks rekreacyjno-sportowy. Uczniowie mogą korzystać z 2 boisk, bieżni, siłowni plenerowej i placu zabaw. Cała inwestycja kosztowała 1 000 000 złotych i została w pełni dofinansowana ze środków budżetu państwa z „Programu Inwestycje w Oświacie”. Dziś odbyły się uroczystości związane z otwarciem obiektu.

Uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej nadeszła chwila na uroczyste przecięcie wstęgi. Udział w tym wydarzeniu wzięli między innymi wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, a także dyrekcja szkoły i przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Obiekt poświęcił ponadto ksiądz Jerzy Swędrowski.

- R E K L A M A -

― Ta inwestycja, która kosztowała milion złotych, jest efektem zmiany polityki ministerstwa edukacji i nauki, aby środki finansowe nie szły tylko i wyłącznie do szkół samorządowych, ale również do szkół prowadzonych przez inne podmioty ― mówił Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: