reklama
reklama

WAŻNE: Zakaz wychodzenia z domu! Wyjątkiem tylko pilne sytuacje

W Polsce będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami – poinformowali przed chwilą na konferencji premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- R E K L A M A -

Zapis konferencji prasowej:

Premier Morawiecki: „Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się. To bardzo trudna faza – ograniczenia dotyczą każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, by maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie sprawy poza niezbędnymi odłóżmy na później.

- R E K L A M A -

Wprowadzimy również ograniczenia dotyczące komunikacji publicznej – dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa. Nie może być tłoku, musi być dystans. Zostawmy te środki dla osób, które muszą udać się do zakładu pracy czy do sklepu

Musimy dalej ograniczać zgromadzenia – do absolutnego minimum. Zakaz kontaktowania się bliskiego z osobami, zakaz zgromadzeń, nie oznacza tego że można kontaktować się przez internet – wykorzystujmy do tego środki komunikacji elektronicznej.”

- R E K L A M A -

Minister Szumowski: „Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia. Ograniczamy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb.Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę zostańmy w domu.”

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: