reklama
reklama

Ważne zmiany w kutnowskim szpitalu. Chodzi o odwiedziny pacjentów

Kutnowski szpital wznawia odwiedziny pacjentów. Oczywiście przy zachowaniu względów bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.

– Od kilku dni realnie jesteśmy szpitalem bez łóżek i pacjentów covidowych. Przypomnę, że mimo zdjęcia z nas przez wojewodę łódzkiego obowiązku posiadania łóżek covidowych nadal w szpitalu przebywało część pacjentów, których – zgodnie z naszym poczuciem obowiązku – nie mogliśmy zostawić samych sobie i wypisać ze szpitala. I mimo, że nie byliśmy już szpitalem covidowym prowadziliśmy proces leczenia pacjentów z Covid. Od kilku dni nie mamy ani jednego pacjenta z Covid – komentuje Bartosz Serenda z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

- R E K L A M A -

Od Wielkiej Soboty (16.04) w szpitalu nie będzie obowiązywał już zakaz odwiedzin pacjentów.

– Druga dobra decyzja, szczególnie przed świętami. Znieśliśmy zakaz odwiedzin pacjentów. I od jutra tj. od 16 kwietnia, można już bez przeciwwskazań i większych ograniczeń odwiedzać swoich bliskich w kutnowskim szpitalu, ale przy zachowaniu nadal pewnych względów bezpieczeństwa sanitarno – epidemiologicznego – dodaje Serenda.

- R E K L A M A -

Zasady obowiązujące podczas odwiedzin w kutnowskim szpitalu:

– pacjenta mogą odwiedzać maksymalnie 2 osoby,
– zakaz odwiedzin przez dzieci do 12 roku życia,
– odwiedzający po wejściu na oddział zobowiązani są do uzyskania od personelu informacji, czy pacjent nie jest izolowany (zakaz odwiedzin pacjenta izolowanego)
– na oddziale obowiązuje dezynfekcja rąk i noszenie maseczki,
– osoby z objawami infekcji nie mogą odwiedzać chorych,
– odwiedziny na oddziale mogą zostać wstrzymane przez Ordynatora/ lekarza dyżurnego
– o ilości osób odwiedzających przebywających jednoczasowo w danym oddziale decyduje Ordynator/ lekarz dyżurny/ Pielęgniarka Oddziałowa.

Źródło: Kutnowski Szpital Samorządowy

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: