reklama
reklama

Ważny apel kutnowskiej policji do kierowców

Za nami pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, ale pamiętajmy również, że to czas kiedy pogarszają się warunki atmosferyczne, a co za tym idzie pogarszają się również warunki drogowe dla kierowców. Bądźmy ostrożni! - apelują kutnowscy policjanci.

Zmienna i kapryśna pogoda, szybciej zapadający zmrok, deszcz, mgła czy zaparowane szyby znacznie utrudniają jazdę i sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Wbrew pozorom, nawet kiedy temperatura jest dodatnia, nawierzchnia może być mokra i śliska. Wtedy powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

- R E K L A M A -

W taką pogodę szczególnie niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie. Aby był on wykonany bezpiecznie, musimy mieć pewność, że z naprzeciwka nic nie jedzie. Apelujemy, aby w tym okresie kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Zadbajmy też o właściwe ustawienie świateł. Zbyt niskie może spowodować, że nie będziesz widział pieszego, a zbyt wysokie że oślepisz innego kierowcę. Jedynie ich prawidłowe ustawienie przyczyni się do zwiększenia twojego i innych bezpieczeństwa.

Pieszych natomiast zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych, które podczas jesiennej szarugi mają szczególne znaczenie dla ich bezpieczeństwa. Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu). Piesi muszą również pamiętać, że idąc po poboczu lub po jezdni obowiązani są iść lewą stroną drogi – to podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze!

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: