Ważny dzień dla strażaków z Kutna i okolic. Przekazano nowe wozy za ponad 2 mln złotych (ZDJĘCIA)

To bardzo ważny dzień dla strażaków z powiatu kutnowskiego. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała dwa nowe wozy, a o nowe pojazdy wzbogaciły się także dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Komenda Powiatowa PSP w Kutnie otrzymała 2 nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze, a dotychczas użytkowane dwa pojazdy z Kutna zostały przekazane do OSP Pniewo i OSP Ostrowy-Cukrownia.

Z tej okazji przed gmachem PSP w Kutnie odbyła się dziś oficjalna uroczystość przekazania wozów. Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia meldunku o gotowości nadbrygadierowi Krzysztofowi Hejdukowi, zastępcy Komendanta Głównego PSP przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Mariusza Jagodzińskiego.

W Mieście Róż pojawili się przedstawiciele straży pożarnej z Polski i województwa, na czele z nadbryg. Grzegorzem Janowskim, łódzkim komendantem wojewódzki PSP w Łodzi. Nie brakowało także parlamentarzystów czy samorządowców, wśród których obecni byli m.in. poseł Tadeusz Woźniak, senator Przemysław Błaszczyk, starosta kutnowski Daniel Kowalik, wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja, przedstawiciele zarządu powiatu kutnowskiego Tomasz Walczewski, Jolanta Pietrusiak i Marek Kubasiński, a także wójtowie gminy Nowe Ostrowy Zdzisław Kostrzewa i Bedlno Józef Ignaczewski.

Nowe auta dla PSP w Kutnie kosztowały ponad 2 miliony złotych. Środki na zakup pojazdów pożarniczych pozyskano z budżetu Państwa oraz Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Podczas uroczystości nie brakowało przemówień. St. bryg. Marek Myszkowski, Komendant Powiatowy PSP w Kutnie, w trakcie swojego wystąpienia podziękował wszystkim za pomoc w pozyskaniu pojazdów i zapewnił, że sprzęt ten będzie należycie użytkowany. W dowód wdzięczności komendant wręczył okolicznościowe grawertony.

Aktu poświęcenia pojazdów dokonał kapelan strażaków powiatu kutnowskiego ks. Piotr Kalisiak.

Jeden średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3,1/24 na podwoziu Renault. Pojazd wyposażony jest w silnik o mocy 286 KM oraz podwozie miejskie, które doskoanle sprawdzi się w trudnych wąskich wjazdach do posesji i osiedli na terenie miast powiatu kutnowskiego. Samochód wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 3100 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 310 litrów. Całkowity koszt to 875 391 zł brutto.

Drugi pojazd to ciężki samochód ratowniczo-gaśnicy GCBA 5/32 na podwoziu MAN. Pojazd wyposażony jest w silnik o mocy 320 KM oraz napęd 4X4, dlatego doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach ukształtowania terenu powiatu kutnowskiego. Samochód wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 l. Całkowity koszt zadania wyniósł 1 135 290 zł brutto.

Zobaczcie zdjęcia z przekazania wozów:Nie przegap: