PanoramaKutna.plKutnoWe wtorek będą malować pasy na parkingu przy Armii Krajowej

We wtorek będą malować pasy na parkingu przy Armii Krajowej

W najbliższy wtorek ma rozpocząć się malowanie pasów i wyznaczenie miejsc parkingowych na ul. Armii Krajowej (osiedle Łąkoszyn). Działanie, jak mówią radni przyczyni się do bardziej racjonalnego wykorzystania miejsc parkingowych i ograniczy parkowanie aut na trawniku.

-

Na prośbę mieszkańców, wnioskujemy o namalowanie białą farbą poziomych pasów wydzielających równe miejsca parkingowe w zatoczkach parkingowy, jak i wzdłuż całej ulicy. Przedmiotowe przedsięwzięcie przyczyni się do bardziej racjonalnego wykorzystania miejsc parkingowych oraz ograniczy parkowanie aut w niedostosowanych do tego miejscach, takich jak trawnik – napisali w majowej interpelacji radni Michał Łucki i Ewa Rzymkowska.

Jak mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, w ubiegłym roku na wniosek radnej Beaty Włodarczyk podjęto decyzję o wykonaniu oznakowania poziomego miejsc parkingowych w tej lokalizacji.

-

Realizacja zadania przewidziana była po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie oznakowania dróg miejskich i podpisaniu umowy z wykonawcą, co nastąpiło 22 kwietnia 2020. Prace malarskie na ul. Armii Krajowej rozpoczną się po wykonaniu oznakowania na głównych ciągach jezdnych miasta. Tym niemniej dziękuję za zainteresowanie i podjęcie działań w tej sprawie – napisał wiceprezydent Kutna w połowie maja w odpowiedzi na interpelację.

-

Od tamtej pory minęły ponad 2 miesiące i do prac malarskich wciąż nie doszło. Sprawą ponownie zainteresował się radny Michał Łucki. Po jego interwencji nowe miejsca parkingowe wyznaczone mają zostać w przyszłym tygodniu.

Aby namalować pasy, o które wnioskowałem razem z radną Rzymkowską, kierowcy muszą przeparkować swoje auta z Armii Krajowej. Planowany termin prac, o ile pogoda dopisze, to najbliższy wtorek 28 lipca – zwraca się do mieszkańców Michał Łucki.

-

Nie przegap: