reklama
reklama

„Weekend Cudów” w Kutnie. Mieszkańcy, samorządowcy i służby ratunkowe wsparli Szlachetną Paczkę – ZDJĘCIA

Trwa wyjątkowy „Weekend Cudów” – wszystko za sprawą finału Szlachetnej Paczki. Ta akcja po raz kolejny odbywa się także w Kutnie i powiecie kutnowskim. W akcję zaangażowali się między innymi mieszkańcy, samorządowcy oraz służby mundurowe.

- R E K L A M A -

Kutnowska drużyna Szlachetnej Paczki ma swoją siedzibę w „Dąbrowszczaku”. Tam też znajduje się magazyn, gdzie znajdują się paczki i dary przygotowane dla potrzebujących rodzin. A tych w naszym regionie jest ponad 20.

– Dwadzieścia jeden rodzin zostało objętych wsparciem Szlachetnej Paczki w powiecie kutnowskim. Działa z nami trzynastu wolontariuszy plus ośmiu do dziesięciu takich pomocowych osób na magazynie, mamy kierowców, osoby do noszenia paczek, jest nas sporo. Magazyn sukcesywnie zapełnia się paczkami, a te dziś i jutro będą docierały do rodzin – powiedziała Panoramie Justyna Szymańska, koordynator SZP w naszym powiecie.

- R E K L A M A -

Sztab kutnowskiej Szlachetnej Paczki rano odwiedził między innymi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński. Urzędnicy po raz dwunasty włączyli się do akcji i także przygotowali paczkę dla jednej z rodzin, która potrzebuje wsparcia. Prezydent przekazał artykuły zakupione zgodnie z potrzebami podopiecznych programu Szlachetna Paczka.

– Najbardziej rodzinie doskwierał brak sprawnej pralki dlatego jednym z prezentów jest nowa pralka. Dla uczącej się dziewczyny zakupiliśmy biurko, a dla całej rodziny artykuły spożywcze, środki czystości, kosmetyki i słodycze. Ponadto wśród prezentów były również vouchery do sklepu odzieżowego i obuwniczego – wymienia prezydent Burzyński.

- R E K L A M A -

Paczkę przygotowali także między innymi radni miejscy z klubu Porozumienie dla Kutna oraz służby mundurowe.

― W tym niezwykłym czasie oczekiwania na Boże Narodzenie Klub Radnych Porozumienia Dla Kutna kolejny raz włączył się do przepięknej akcji Szlachetna Paczka. Radni przygotowali prezenty dla wybranej przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki potrzebującej rodziny, aby Święta Bożego Narodzenia były dla nich radosne i beztroskie. Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia życzą Radni Klubu Porozumienia Dla Kutna – komentuje Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta Kutno i radny Porozumienia Dla Kutna.

― To weekend szczególny ważny także dla nas – pomaganie mamy wpisane w zawód policjanta i cieszymy się, że w tym roku także mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę by uszczęśliwić rodzinę w potrzebie. Pomaganie jest fajne ― mówi Justyna Cywka z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Sztab Szlachetnej Paczki w tym roku odwiedził także Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, który pomagał w magazynie oraz wcielił się w rolę kierowcy.

― To już kolejny raz, kiedy samorząd powiatu kutnowskiego wspiera Szlachetną Paczkę. Jestem pełen podziwu zaangażowaniem wolontariuszy oraz darczyńców z niezawodną Justyną Szymańską na czele. Dzięki Wam w każdym domu zagości uśmiech w te święta – komentuje Daniel Kowalik, starosta kutnowski.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: