reklama
reklama

Wehikuł czasu na Placu Wolności. Kutnianie przenieśli się do „Starej zagrody” [ZDJĘCIA]

Wehikuł czasu zafundowali dziś kutnianom artyści z Teatru Wagabunda. Wszystko za sprawą ich „Starej Zagrody” i gospodarstwa, które pojawiło się na Placu Wolności.

- R E K L A M A -

Stara zagroda to interaktywna instalacja teatralna, zapraszająca całe rodziny do starego gospodarstwa pełnego narzędzi rzemieślniczych oraz stanowisk do gier i zabaw.

Poznać można tu starą pralnię, podkowiarnię, gałganiarnię i mydlarnię, a nawet wychodek! Na szczególną uwagę zasługują instalacje przywołujące prace gospodarskie i zapomniane czynności, takie jak szatkowanie i kiszenie kapusty, wyrabianie garnków, młócenie i mielenie ziarna.

- R E K L A M A -

Najmłodsi mogą uczestniczyć w dawnych zabawach (strzelanie z procy, walka na worki, gra na piłach, koniki na biegunach) oraz korzystać ze starych huśtawek, kręgielni, a nawet drewnianej siłowni.

Teatr Wagabunda został założony w 2002 roku przez Bogusława Pobiedzińskiego związanego wcześniej z wieloma artystycznymi projektami, Teatr Wagabunda brał udział w licznych festiwalach i przeglądach teatrów ulicznych w Polsce i za granicą. Zespół tworzą pedagodzy, cyrkowcy, aktorzy oraz pasjonaci rękodzieła z wieloletnim doświadczeniem w animowaniu publiczności.

fot. Łukasz Stasiak / Kutnowski Dom Kultury










- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: