reklama
reklama

Wehikuł czasu w Parku Traugutta, czyli trwa Piknik Saski (ZDJĘCIA/WIDEO)

Moc atrakcji czeka na mieszkańców Kutna w Parku Traugutta. Wszystko za sprawą odbywającego się tam Pikniku Saskiego z okazji jubileuszu 40-lecia Muzeum Regionalnego w Kutnie.

W ramach Jubileuszu 40-lecia Muzeum Regionalnego w Kutnie dziś odbywa się Piknik Saski, którego motywem przewodnim jest„Tradycja Królewskich Łowów”. Podczas wydarzenia w Kutnie pojawili się między innymi rekonstruktorzy z Towarzystwa Stanisławowskie oraz Kutnowskiej Grupy Tańca Dawnego „La Danse”, Regiment Pieszy Koronny Królewicza, Garnizon Fortecy Częstochowskiej, Verein Augustus Rex – Eine Zeitreise ins 18. Jhdt. i Uwe Muller.

- R E K L A M A -

Mieszkańcy mogą z bliska obejrzeć wystawę, a także przyjrzeć się epokowym strojom i wojskowemu wyposażeniu. Przygotowano także wspólne gotowanie z wiceprezydentem Jackiem Boczkają, spektakl „Henryk VI na łowach” w wykonaniu rekonstruktorów z Towarzystwa Stanisławowskiego oraz Kutnowskiej Grupy Tańca Dawnego „La Danse”. Są również gry i zabawy oraz warsztaty (kapelusze, wykonywanie broszek myśliwskich, klejenie lalek, podchody, II konkurs strzelecki o nagrodę Kanclerza Hieronima Zamoyskiego).
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: