reklama
reklama

Wiadomo, ile osób w Kutnie i powiecie jest objętych kwarantanną

W Kutnie i powiecie nie ma żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Są jednak osoby, które przebywają pod kwarantanną, a także obserwacją epidemiologiczną.

- R E K L A M A -

W województwie łódzkim wystąpiły dziś 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą mężczyzny i kobiet w średnim wieku. Ich stan jest dobry.

W całym Łódzkiem odnotowano 21 zarażeń. 930 osób zostało objętych kwarantanną, a 1885 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym” – informuje Łódzki Urząd Wojewódzki.

- R E K L A M A -

Dane z Kutna i powiatu

W Kutnie i powiecie, jak informuje starosta Daniel Kowalik, nie odnotowano do tej pory żadnego zakażenia. 32 osoby przebywają jednak pod kwarantanną, a 58 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Są to dane aktualne na godz. 7:30. Sytuacja dot. koronawirusa jest dynamiczna i o zmianach będziemy informować na bieżąco.

- R E K L A M A -

Policja kontroluje osoby w kwarantannie

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy.

Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu – bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie.

Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną.

źródło: własne / Łódzki Urząd Wojewódzki / Starostwo Powiatowe w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: