Wiadomo, jaki koncert otworzy kulturalny rok 2020

Już teraz wiemy, jaki koncert otworzy kulturalny rok 2020. Kutnowski Dom Kultury zadbał o to, żebyśmy mogli wkroczyć w kolejną dekadę wśród niezwykłych i pięknych dźwięków oraz znanych polskich artystów. Mowa tu o niezwykłym muzycznym wydarzeniu, jakim jest koncert MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI & GABA KULKA.

- R E K L A M A -

Już 9 stycznia na scenie Kutnowskiego Domu Kultury usłyszymy Gabę Kulkę, Jana Młynarskiego, Piotra Zabrodzkiego oraz Wojciecha Traczyka. Zjednoczą oni siły przy wspólnym projekcie, który zjednał sobie przychylność publiczności i krytyków. Będziemy mogli posłuchać nietuzinkowych interpretacji znanych (a wręcz kultowych) piosenek Wojciecha Młynarskiego.

Bilety w cenie 60 złotych do nabycia w kasach KDK, CTMiT oraz online.

- R E K L A M A -

Kilka słów o Młynarski Plays Młynarski&Gaba Kulka

W październiku 2010 roku nakładem Mystic Prodution na rynku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację“. Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów Polityki 2010, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej. Zarówno album jak i koncerty to subiektywne, świeże spojrzenie syna na fragment twórczości ojca oraz spotkanie wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki młodego pokolenia z poezją zaklętą w legendarnych piosenkach.

Wojciech Młynarski kochał wielobarwność w muzyce, sztuce, w życiu. Taki też jest obecny program zespołu. Wybitne interpretacje Gaby Kulki wsparte zespołem pod kierownictwem Jana Emila Młynarskiego to podróż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk. Zespół w swoim programie dowodzi niezwykle silnego związku między tekstem i muzyką – relacji tak wyjątkowej w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących (W.Korcz, J.Sent, J.Wasowski, J.Derfel…)

- R E K L A M A -

Obok Kulki i Młynarskiego na scenie występują znakomici muzycy, członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski: Wojciech Traczyk (m.in. Gaba Kulka, Warszawskie Combo taneczne, Ballady i Romanse) i Piotr Zabrodzki (m.in. Mitch & Mitch, Warszawskie Combo taneczne, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa). ▪

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: