Wiadukt połączy Grunwaldzką i „Sklęczki”? Posłanka pisze do ministra

Czy w Kutnie powstanie wiadukt łączący ulicę Grunwaldzką ze "Sklęczkami"? Inwestycja ta, o której mówi się od wielu lat, zdecydowanie poprawiłaby komunikację w przemysłowej części miasta i pismo z zapytaniem w tej sprawie do Ministra Infrastruktury wysłała kutnowska posłanka Paulina Matysiak.

Jak wyjaśnia posłanka Paulina Matysiak z Lewicy Razem, „mając na uwadze poprawę warunków komunikacyjnych dla kutnian zatrudnionych w dzielnicy przemysłowej „Sklęczki” Urząd Miasta Kutno opracował koncepcję budowy wiaduktu drogowego, który miałby być usytuowany nad linią kolejową E-20. W trakcie prac nad koncepcją powstało łącznie 7 wariantów lokalizacji wiaduktu”.

- R E K L A M A -

Na etapie uzgadniania wariantów wiaduktu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybrany został wariant zaczynający się na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Zieloną, przebiegający następnie między posesją nr 66 a posesją nr 68A i włączający się do drogi krajowej nr 92.

Z uwagi na trwające remonty dróg oraz linii kolejowej, a także zamknięty przejazd kolejowy na drodze w kierunku dzielnicy Sklęczki, osoby dojeżdżające tam do pracy są zmuszone do kilkukilometrowych objazdów oraz do długiego oczekiwania w korkach. Należy podkreślić, że kutnowska strefa ekonomiczna ciągle się rozrasta, co będzie skutkowało coraz większymi problemami komunikacyjnymi w tamtym rejonie – uważa parlamentarzystka z Kutna.

- R E K L A M A -

Jak dodaje posłanka Matysiak, „budowa wiaduktu znacznie poprawiłaby komfort komunikacyjny mieszkańców Kutna, na co dzień dojeżdżających do zakładów pracy w strefie przemysłowej “Sklęczki”, jednak na chwilę obecną prace nad jego budową nawet się nie rozpoczęły i nie wiadomo, kiedy się rozpoczną.”

P. Matysiak wysłała pismo do Ministra Infrastruktury, w którym pyta:

- R E K L A M A -
  • Czy i kiedy planowane jest rozpoczęcie budowy wiaduktu w Kutnie, łączącego ul. Grunwaldzką z drogą krajową nr 92?
  • Czy zostały rozpoczęte jakiekolwiek prace, związane z budową wiaduktu? Czy zostało wykonane studium wykonalności?
  • Jaki jest szacowany koszt tej inwestycji?
  • Jakie będą efekty przeprowadzonej inwestycji?

Do sprawy powrócimy.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: