Wianki, alpaki, występy ludowe i moc atrakcji, czyli Noc Świętojańska w Leszczynku [ZDJĘCIA]

Dziś w Leszczynku świetna zabawa i kultywowanie ludowych tradycji. Na terenie Centrum Kultury Gminy Kutno odbywa się Noc Świętojańska.

Wydarzenie jest zorganizowane przez Stowarzyszenie Zespół Ludowy „Leszczynianki” i sfinansowane ze środków Gminy Kutno. Patronat honorowy nad imprezą objęła wójt gminy Kutno Justyna Jasińska.

Noc Świętojańską otworzyli m.in. przedstawiciele „Leszczynianek” na czele Urszulą Radzimierską, a także wójt gminy Kutno Justyna Jasińska.

– Dziś mamy noc świętojańską. Dziś mamy plecenie wianków, dziś mamy spełnienie życzeń i marzeń wielu niewiast ale i również panów. Będziemy się wspólnie bawić na ludowo. Zespół Leszczynianki skorzystał z dofinansowania i przeprowadza właśnie ten projekt tutaj. Jest wiele kapel ludowych, wspólny korowód, wspólne plecenie wianków. Późno w nocy będziemy je rzucać na wodę i spełniać życzenia – mówiła wójt Justyna Jasińska.

W programie Nocy Świętojańskiej w Leszczynku nie brakuje atrakcji! Wśród nich są między innymi koncert zespołu ludowego Leszczynianki i Kapeli Odnowa Folk, występ dziecięco-młodzieżowego zespołu pieśni i tańca Leszczynki, występy zespołów ludowych, warsztaty i stoiska rękodzielnicze, puszczanie wianków, atrakcje dla dzieci, a na zakończenie regionalna biesiada.

Jedną z „najsympatyczniejszych” atrakcji są także alpaki, które specjalnie pojawiły się dziś w zespole dworsko–parkowym w Leszczynku.

Zobaczcie zdjęcia z Nocy Świętojańskiej w Leszczynku:

Nie przegap: