reklama
reklama
reklama
reklama

Wiceminister obrony narodowej przyjechał do Kutna. Na konferencji mówił o budowie wiaduktu – ZDJĘCIA

Dziś w okolicach przejazdu kolejowego na Grunwaldzkiej odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej poświęcona potrzebie budowy wiaduktu łączącego miasto ze strefą przemysłową. Z tej okazji w Mieście Róż pojawił się m.in. Cezary Tomczyk, wiceminister obrony narodowej.

- R E K L A M A -

Konferencję poprowadził Artur Gierula, a z dziennikarzami spotkali się kandydaci Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa łódzkiego oraz kutnowskiej rady miasta. Do Kutna przyjechali także wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk oraz wojewoda łódzki Dorota Ryl.

― Tu na razie jest ściernisko, ale chcemy, żeby było inaczej. W Kutnie jest bardzo duży problem z korkami i z tym, żeby dostać się do strefy ekonomicznej. Czasem trzeba stać po kilkadziesiąt minut. Taki wiadukt, który rozwiązałby te problemy, to koszt rzędu 80-90 mln złotych. Budżet województwa jest właśnie po to, żeby realizować inwestycje, których w stanie zrealizować nie są lokalne samorządy. Ale żeby wydać takie środki jest potrzebna dobra wola ze strony województwa. Potrzebujemy silnej reprezentacji w województwie, żeby takie inwestycje były realizowane. Pieniądze z KPO zostały odblokowane, klimat dla województwa, wydaje mi się, może być tylko lepszy ― mówił Cezary Tomczyk, wiceminister obrony narodowej.

- R E K L A M A -

Z kolei Dorota Ryl, wojewoda łódzki, podkreślała, że jakiś czas temu zrobiony został projekt funkcjonalno-użytkowy związany z wiaduktem i „jakby zaczątek już jest”. ― Tylko te 8 lat ostatnich zostało zmarnowanych. Tutaj nic się w tej sprawie nie dzieje ― mówiła D. Ryl.

Później głos zabrali także Małgorzata Grabarczyk („jedynka” KO do sejmiku województwa łódzkiego) oraz Wojciech Ziółkowski („dwójka” do sejmiku).

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: