RegionWiceminister rolnictwa w Mieczysławowie. Ważne inwestycje i nowoczesny sprzęt dla szkoły

Wiceminister rolnictwa w Mieczysławowie. Ważne inwestycje i nowoczesny sprzęt dla szkoły [ZDJĘCIA]

To był dzień, który na długo zapadnie w pamięci społeczności Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie. Placówkę odwiedził wiceminister rolnictwa, a uroczystościom towarzyszyło oficjalne przekazanie nowoczesnego sprzętu oraz otwarcie nowych inwestycji, które mają wzmocnić zaplecze szkoły.

- reklama -

Uroczystości rozpoczęły się od powitania gości przez Zespół Pieśni i Tańca „Mieczysławowiacy”, który zaprezentował program artystyczny inspirowany folklorem. Następnie odbyły się przemówienia okolicznościowe oraz podsumowanie zrealizowanych inwestycji. O szczegółach dotyczących rozwoju szkoły mówił dyrektor Dominik Królak.

W wydarzeniu uczestniczył między innymi Adam Nowak, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, który został uhonorowany statuetką „Przyjaciela szkoły”. W swoim wystąpieniu podkreślał dobrą współpracę z samorządem oraz władzami placówki.

- reklama -

— Dbamy o to, aby baza dydaktyczna systematycznie się rozwijała i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie jest tego najlepszym przykładem. Cieszę się, że zarówno środki z budżetu państwa, którym dysponentem jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, środki Krajowego Planu Odbudowy oraz Fundusze Europejskie dla Łódzkiego szerokim strumieniem płyną do tutejszej szkoły — mówił Adam Nowak, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

— Dzisiaj przekazujemy drona, dwa ciągniki wraz ze sprzętem w ramach Rolnictwa 4.0 ze środków KPO. Otwieramy stajnię, otwieramy kuchnię, która będzie pełniła rolę pracowni gastronomicznej, a kolejne inwestycje przed nami, więc zapraszam wszystkich młodych ludzi z powiatu kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, zgierskiego, którzy chcą wiązać swoją przyszłość z rolnictwem, z obszarami miejskimi, z sektorem rolno-spożywczym do tego, aby wybrali szkołę Mieczysławowie, bo to dobry wybór, gwarancja dobrego rozwoju i spędzenia czasu nauki szkolnej w doskonałych warunkach — dodawał wiceminister.

- reklama -

Obecny był także wójt gminy Krzyżanów Tomasz Jakubowski, który jest absolwentem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie. W swoim wystąpieniu zwracał uwagę na znaczenie inwestycji w edukację młodzieży. Podkreślał, że to właśnie młodzi ludzie stanowią przyszłość gminy i regionu. Samorządowiec podziękował także wiceministrowi Nowakowi za świetną współpracę.

– Gratuluję dyrekcji tych ważnych inwestycji. Młodzieży życzę, żeby jak najlepiej korzystała z tego dobra, które tutaj powstało. Z tego co wiem, to z roku na rok liczba uczniów w Mieczysławowie się powiększa, i to między innymi zasługa tego typu inwestycji, które na pewno mocno przyczyniają się do rozwoju placówki. Te przedsięwzięcia to też jest miód na moje serce, ponieważ jestem absolwentem tej szkoły i ta placówka jest bliska mojemu sercu – mówił wójt gminy Krzyżanów Tomasz Jakubowski.

Na sali nie brakowało przedstawicieli wielu instyticji z powiatu kutnowskiego i województwa łódzkiego związanych z szeroko pojętymi edukacją czy rolnictwem. W trakcie wydarzenia wielokrotnie akcentowano połączenie tradycji z nowoczesnością, które stanowi fundament funkcjonowania szkoły.

Kulminacyjną częścią uroczystości była ceremonia symbolicznego przecięcia wstęgi nowego budynku gospodarczo-inwentarzowego, która oficjalnie potwierdziła oddanie inwestycji do użytku. Równolegle odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnych sprzętów rolniczych zakupionych w ramach Krajowego Planu Odbudowy, wśród nich znalazły się m.in. dron oraz specjalistyczne maszyny rolnicze, które będą wykorzystywane w procesie kształcenia praktycznego uczniów.

Zaprezentowano również efekty prac remontowych szkolnej kuchni, które wpisują się w szerszy proces modernizacji zaplecza dydaktycznego i socjalnego placówki.

Władze szkoły i gminy podkreślają, że zrealizowane inwestycje to kolejny krok w kierunku unowocześniania szkoły i dostosowywania jej do współczesnych wymagań edukacji zawodowej.

Zobacz zdjęcia (fot. Łukasz Stasiak / PanoramaKutna.pl):

- reklama -

Najnowsze wiadomości: