reklama
reklama

Wiceminister Rzymkowski dziękuje za solidarność z Ukrainą i zapewnia, że Polska jest bezpieczna [ZDJĘCIA/WIDEO]

Dziś w Kutnie odbyła się konferencja posła i wiceministra edukacji Tomasza Rzymkowskiego. Spotkanie z dziennikarzami dotyczyło wsparcia Ukrainy w związku z rosyjską agresją. Parlamentarzysta apelował o pomoc naszym wschodnim sąsiadom, ale także o zachowanie spokoju i walkę z dezinformacją.

– Chciałbym podziękować mieszkańcom Kutna i Ziemi Kutnowskiej za gesty solidarności z naszymi ukraińskimi sąsiadami. Ukraina dzielnie walczy o swoją suwerenność i niepodległość, a my zdajemy egzamin z solidarności i chrześcijańskiego miłosierdzia (…) Spory polityczne przeszły na dalszy plan i jako naród jesteśmy zjednoczeni – mówił Tomasz Rzymkowski, poseł i wiceminister edukacji.

- R E K L A M A -

T. Rzymkowski prosił o wspieranie zbiórek dla Ukrainy, ale przestrzegał także przed oszustwami i uczulał, abyśmy wybierali tylko i wyłącznie sprawdzone organizacje, które niosą pomoc np. Caritas czy Polską Akcję Humanitarną. Przypomniał także o uruchomionym rządowym portalu pomagamukrainie.gov.pl

Parlamentarzysta apelował także o zachowanie spokoju i nie panikowanie. – Chciałbym państwa uspokoić, stan naszego bezpieczeństwa jest niezmienny. Wszelkie sygnały, które mają wzbudzić niepokój społeczny należy tłumić. To jest wielkie zadanie mediów, żeby to hamować. Studźmy nastroje społeczne i walczmy z fake newsami. Mamy do czynienia z wojną hybrydową, której jesteśmy celem od dłuższego czasu, jeszcze zanim Federacja Rosyjska zaatakowała Ukrainę, a teraz jest to zwielokrotniona siła – mówił Rzymkowski nawiązując między innymi do ostatniego szturmu Polaków na stacje benzynowe czy bankomaty.

- R E K L A M A -

Głos zabrali także Marek Jędrzejczak, były wicestarosta kutnowski i obecny asystent posła Rzymkowskiego, a także szef biura poselskiego Marcin Motylewski.

Marek Jędrzejczak apelował do mieszkańców, żeby podchodzili do życia z „rozwagą i spokojem”, a także żeby nie panikowali, bo „Putinowi na tym zależy, aby wywołać u nas niepokoje”.

- R E K L A M A -

– Jestem pełen podziwu dla mieszkańców Ukrainy za ich odwagę, za ich walkę, za ich trud. I dziękuję polskiemu rządowi za działania polityczne, bo to dzięki niemu udało się zjednoczyć Unię Europejską i całą wspólnotę wolnego świata, żeby przeciwstawić się tej bandyckiej napaści na Ukrainę – mówił były wicestarosta kutnowski.

– Zachęcam do bojkotu do rosyjskich produktów. Jak je poznać? Kod kreskowy zaczynający się od 46. To też jest sposób, abyśmy my zwykli konsumenci dołożyli swoją skromną cegiełkę do tego żeby zniechęcić reżim Putina do tej wojny. Nie obserwujmy rosyjskich stron czy rosyjskich influenserów, ponieważ w tej sposób podbijamy im zasięgi (…) Nie prowokujmy także niepotrzebnych incydentów z obywatelami rosyjskimi, bo będzie to później wykorzystane przez kremlowską propagandę – mówił z kolei Marcin Motylewski.

Wiceminister Rzymkowski dodał ponadto, że drugim agresorem, o którym nie można zapominać, jest Białoruś. Nie należy jednak mylić reżimu Łukaszenki z narodem białoruskim, który niestety także jest ofiarą.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: