reklama
reklama
reklama
reklama

Wiceprzewodnicząca PO w Kutnie odwołana. Mówi o „gierkach partyjno–politycznych”

Martyna Stasiak została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kutnie. Zainteresowana mówi o „gierkach partyjno-politycznych” i twierdzi, że wysnuto pod jej adresem „kuriozalne zarzuty”.

- R E K L A M A -

O konflikcie z udziałem Martyny Stasiak (na co dzień jest asystentką senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego) w kutnowskiej Platformie Obywatelskiej w kuluarach mówiło się już od pewnego czasu. W maju w przestrzeni medialnej pojawiły się informacje o tym, że PO cofnęła jej wcześniej przyjętą rekomendację do startu w wyborach parlamentarnych na jesieni tego roku.

Teraz konflikt zaognił się jeszcze bardziej i działacze PO podjęli decyzję o odwołaniu jej z funkcji wiceprzewodniczącej miejskich struktur Platformy Obywatelskiej. O komentarz w sprawie zapytaliśmy samą zainteresowaną.

- R E K L A M A -

– Na ostatnim zebraniu, bez wcześniejszej zapowiedzi, złożono i przegłosowano wniosek o odwołanie mnie z funkcji wiceprzewodniczącej pod kuriozalnymi zarzutami – potwierdza w rozmowie z Panoramą Kutna Martyna Stasiak.

– Jednym z tych zarzutów, którym się posłużono, było pokazanie na zebraniu koła kutnowskiej Platformy Obywatelskiej zdjęcia, na którym jestem wspólnie z Prezydentem Kutna Zbigniewem Burzyńskim. Fotografię zrobiliśmy przy okazji zmiany przez miasto Kutno schroniska odbierającego bezdomne zwierzęta z naszego miasta. Cieszę się, że miasto wysłuchało m.in. mojej opinii o zmianie podmiotu przyjmującego nasze zwierzęta i wypowiedziało umowę ze schroniskiem w Wojtyszkach, które cieszyło się wyjątkowo złą sławą – dodaje M. Stasiak.

- R E K L A M A -

Asystentka senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego dodaje, będzie działać na rzecz mieszkańców i rozmawiać z prezydentem Kutna, nawet jeśli skutkowałoby to wyrzuceniem z PO.

– Dalej w każdej ważnej sprawie dla mieszkanek i mieszkańców Kutna będę rozmawiać z Prezydentem Miasta, jeżeli będzie to pomagać i służyć w rozwiązywaniu problemów obywatelek i obywateli. Nawet gdyby efektem tego było wyrzucenie mnie z kutnowskiej Platformy Obywatelskiej. Dla mnie istotą działalności publicznej jest rozwiązywanie ludzkich problemów, a nie gierki partyjno-polityczne, które nie mają nic wspólnego z pracą na rzecz drugiego człowieka – mówi działaczka PO.

I dodaje: „Program Platformy Obywatelskiej zawsze – jak wskazuje sama nazwa partii – to program rozwiązywania problemów Obywateli, a nie załatwiania spraw, interesów i interesików działaczy partyjnych”.

O kwestię związaną z odwołaniem Martyny Stasiak z funkcji wiceprzewodniczącej miejskich struktur PO zapytaliśmy drogą mailową przewodniczącego Artura Gierulę. Jego stanowisko opublikujemy niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedzi.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: