Wicestarosta Jędrzejczak odwołany! „Przyszedł czas na rekonstrukcję”

- poniżej dalsza część artykułu -

Marek Jędrzejczak został odwołany ze stanowiska wicestarosty kutnowskiego. Taką decyzję przed chwilą podjęli powiatowi radni.

- poniżej dalsza część artykułu -

Za odwołaniem było 12 radnych, 4 przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Teraz radni będą wybierać nowego wicestarostę. Jest jedna kandydatka, o której informowaliśmy wczoraj. Zgodnie z kuluarowymi informacjami starosta Daniel Kowalik zgłosił kandydaturę Magdaleny Krupińskiej-Kotulskiej.

„Przyszedł czas na rekonstrukcję”

- poniżej dalsza część artykułu -

Jak mówił starosta Daniel Kowalik, wniosek o odwołanie pojawił się „w związku z licznymi sygnałami ze strony radnych oraz zarządu powiatu, że czas na zmianę kursu w funkcjonowaniu zarządu”.

– Myślę, że pewien etap się zakończył, pewna formuła się wyczerpała i przyszedł czas na rekonstrukcję składu zarządu. Uważam, że powiew świeżości pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój naszego powiatu. A podjęta przez państwa decyzja, będzie impulsem do dalszej ciężkiej pracy zarządu – komentował Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

- poniżej dalsza część artykułu -

W komisji skrutacyjnej, czuwającej nad przebiegiem głosowania tajnego, znaleźli się Artur Gierula, Bartosz Serenda i Zdzisław Góreczny.

Zdjęcia z sesji Rady Powiatu (6.07.2021)

reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama