reklama

Wichura szaleje w powiecie kutnowskim. Połamane drzewa i wiele wyjazdów strażaków [ZDJĘCIA]

Wichura mocno daje się we znaki mieszkańcom powiatu kutnowskiego. Strażacy z całej okolicy otrzymują zgłoszenia o szkodach wyrządzonych przez żywioł. Na szczęście do tej pory nikt nie został poszkodowany.

W ciągu ostatnich godzin strażacy z całego powiatu otrzymali sporo zgłoszeń dotyczących głównie powalonych i wyrwanych drzew. Interwencje podejmowano w miejscowościach: Żakowiec (gm. Dąbrowice), Imielno (gm. Nowe Ostrowy), Imielinek (gm. Nowe Ostrowy), Malina (gm. Kutno), Siemienice (gm. Krzyżanów), Potok (gm. Bedlno), Niedrzew Pierwszy (gm. Strzelce), Wołodrza (gm. Nowe Ostrowy), Suchodębie (gm. Łanięta), Sójki (gm. Strzelce), Nowe Ktery (gm. Krzyżanów), Kolonia Oporów (gm. Oporów), Krośniewice, Łanięta, Kutno.

- R E K L A M A -

Zgłoszenia wciąż napływają, a wiatr niestety nie odpuszcza. Na szczęście do tej pory nikt nie został poszkodowany. Żywioł ma szaleć jeszcze przez kilka godzin.

Jak podaje IMGW-PIB, do godz. 18:00 dnia 30.01.2022 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, w drugiej części nocy i nad ranem lokalnie osiągającego w porywach do 115 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Miejscami możliwe burze.

- R E K L A M A -

Zdaniem Łowców Burz Łódzkie, sprawcą wichury będzie głęboki niż Nadia, który już teraz jest obserwowany na zdjęciach satelitarnych. Strefa silnego wiatru (do 80km/h) pojawi się już wieczorem i z biegiem czasu wiatr będzie się nasilał. W nocy porywy wiatru mogą już osiągać 100km/h. Nad ranem spodziewamy się apogeum wiatru. Prędkość wiatru w porywach może przekraczać lokalnie 105/110km/h!

Zdjęcia z działań OSP Krzyżanów i OSP Łanięta:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: