reklama
reklama

Wichura w Kutnie. Wiceprezydenci odwiedzili mieszkańców [ZDJĘCIA]

Wystarczyła godzina, aby potężne podmuchy wiatru pozrywały dachy w kilku miejscach, połamały i powyrywały dziesiątki drzew oraz powaliły znaki, banery reklamowe, a także pozrywały linie energetyczne. Wichura siała spustoszenie w wielu miejscowościach w powiecie i nie oszczędziła także Miasta Kutno.

Jak informuje UM Kutno, w bardzo trudnej sytuacji byli mieszkańcy Osiedla Kolejowego na Azorach. Z ich domów częściowo pozrywane zostały dachówki. Od rana na miejscu byli już zastępcy prezydenta: Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Kutno i Zarządu Nieruchomości Miejskich. Mieszkańcy otrzymali plandeki do zakrycia dziur powstałych w zadaszeniu.

- R E K L A M A -

Huraganowe podmuchy zerwały też cały dach jednego z budynków przy ulicy Raszewskiej. Groźnie o poranku było też przy ulicy Toruńskiej, gdzie wiatr zerwał dach z niedawno otwartego marketu. Usuwanie skutków wichury potrwa zapewne przez kilka najbliższych dni.

(Źródło: UM Kutno)

Skutki nawałnicy w powiecie kutnowskim – 17-19 lutego 2022. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na zdjęciach w akcji strażacy z Kutna, a także OSP Komadzyn, OSP Leszczynek, OSP Dąbrowice, OSP Łanięta, OSP Krzyżanów, OSP Muchnice Nowe czy OSP Klonowiec. Galeria aktualizowana na bieżąco.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: