(WIDEO) Brutalne pobicie policjanta i policjantki. Rząd zapowiada zaostrzenie kar

- reklama -

– Musimy jeszcze skuteczniej zwalczać przestępczość przeciwko funkcjonariuszom. Jedną z metod będzie zaostrzenie kar za popełnienie przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, czynną napaść na niego i znieważanie – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas dzisiejszej (16 września br.) konferencji prasowej. W konferencji wziął udział premier Mateusz Morawiecki i gen. insp. Jarosław Szymczyk – komendant główny Policji.

W zaprezentowanym na początku konferencji filmie przedstawiono wydarzenia z soboty 12 września br. Policjanci wezwani na interwencję w Pastuchowie (gm. Jaworzyna Śląska) ws. pobicia jednego z mieszkańców zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn. Pomimo ataku, funkcjonariusze nie przestali działać – na miejscu zatrzymali jednego z napastników, natomiast drugi został zatrzymany w niedługim czasie. Obaj zatrzymani byli pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty m.in. czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz ich znieważenia.

- reklama -

– Widzieliśmy na filmie, jak kilka dni temu doszło do bardzo niedobrego i absolutnie nieakceptowanego zajścia, brutalnego pobicia policjantki i policjanta – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Razem z ministrem Mariuszem Kamińskim podjęliśmy decyzję znaczącego umocnienia bezpieczeństwa policjantów. Oni powinni być pewni, że takie sytuacje nie mogą mieć miejsca – podkreślił szef rządu. – Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni i zrobimy wszystko, żeby Wasze bezpieczeństwo jeszcze umocnić – dodał.

Akcja policji w Pastuchowie

Akcja w Pastuchowie: https://doba.pl/dsw/artykul/-wideo-pobili-policjantow-na-sluzbie-zobacz-nagranie-/32348/15

Opublikowany przez DOBA.PL Niedziela, 13 września 2020

Minister Mariusz Kamiński przyłączył się do podziękowań premiera dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy profesjonalnie wykonują swoje zadania, a w szczególności tej dwójki, która stała się obiektem brutalnego ataku w Pastuchowie. – Brutalnych ataków, podczas których policjanci doznają obrażeń, czy ran jest więcej. Często funkcjonariusz wychodzi na z pozoru spokojną interwencję i spotyka się z niesłychaną agresją, z atakiem siekierą, nożem. O tych sprawach trzeba głośno mówić – podkreślił szef MSWiA.

- reklama -

– Do końca miesiąca przedstawię panu premierowi projekt nowelizacji przepisów podwyższający kary za przestępstwa wobec funkcjonariuszy oraz wprowadzający, w wypadku stwierdzenia przestępstwa, obligatoryjną dodatkową karę finansową – zapowiedział minister Mariusz Kamiński.

Od 2015 r. do sierpnia 2020 r. Policja odnotowała ponad 20 tys. stwierdzonych przestępstw naruszenia nietykalności policjantów oraz blisko 1500 czynnych napaści na nich. W tym okresie odnotowano również ponad 50 tys. przypadków znieważania funkcjonariuszy publicznych.

- reklama -

Od 1 października 2020 r. wejdą w życie przyjęte już przepisy ustawy z 14 sierpnia 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, na podstawie której funkcjonariuszowi będzie przysługiwała bezpłatna ochrona prawna zapewniana bezpośrednio przez formację, jeżeli został pokrzywdzony przestępstwem naruszenia nietykalności, czynnej napaści bądź znieważania.

źródło: MSWiA

- reklama -


4 KOMENTARZE

 1. Niestety, ale obecna władza dąży do tego, żeby Polska była państwem policyjnym. Dodatkowe przywileje dla tej formacji spotegują nadużywanie władzy przez policjantów. Patologię w policji należy eliminować po przez usuwanie z szeregów policjantów nadużywających prawa, a nie poprzez przyznawanie im kolejnych przywilejów.

 2. A za ciężkie pobicia i zabójstwa przez tych którzy składali przysięgę że będą stać na straży obywateli i prawa jaka powinna być kara? (przykład z komendy w Kutnie gdzie „zginął” przesłuchiwany
  za jakieś bzdury i całe te zeznania to też bzdury gdzie nic nie trzyma się kupy )
  Zbyt dużo „władzy” danej tej służbie i poczucie bezkarności nie jest dobre.
  Zawsze PAN Policjant ma rację i słowo policjanta zawsze uznane za jedyną prawdę np w sądzie. A gdzie są prawa OBYWATELA czy są takowe jeszcze?
  Pozdrawiam

 3. Za takie potraktowanie policjantów to co najmniej 10 lat. Ale szczerze to temat powinien być zamknięty, ci goście powinni być zastrzeleni na miejscu. Tyle w temacie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama
reklama