(WIDEO/FOTO) 8,3 mln sztuk „lewych” papierosów w Kutnie. Nielegalna fabryka rozbita przez KAS i Policję

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Policja z Kutna zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów. Zabezpieczono ich ponad 8 mln sztuk. Fabryka działała w Kutnie, w hali produkcyjnej. Wartość rynkową zatrzymanych towarów oszacowano na ponad 9,5 mln zł.

- R E K L A M A -

Zautomatyzowana fabryka wyrobów tytoniowych działała w hali o powierzchni ok. 4 tys. m2. Sprawcy zorganizowali produkcję papierosów od etapu przeróbki suszu do gotowego wyrobu.

Halę podzielono na trzy sektory. Pierwsza część służyła obróbce suszu tytoniowego. Wyposażono ją w maszyny do cięcia tytoniu, bęben do dosuszania tytoniu i urządzenie do aromatyzowania. W drugiej znajdowała się linia do wytwarzania pojedynczych sztuk papierosów z urządzeniami do nabijania gilz, bibułkami i filtrami oraz maszyny i surowce do pakowania papierosów.

Trzeci sektor i dodatkowe pomieszczenie na piętrze hali, były przystosowane do zamieszkania przez pracowników. Na dole znajdowała się kuchnia ze stołówką i spiżarnią, pokój dzienny i pralnia. Na piętrze sypialnia z 20 łóżkami.

- R E K L A M A -

W trakcie akcji zabezpieczono prawie 8,3 mln szt. papierosów, ok. 4,4 tony tytoniu do palenia, ponad 10 ton suszu tytoniowego, 4,6 tony pyłu tytoniowego i ponad 6,4 tony tytoniowych odpadów produkcyjnych. Oprócz urządzeń i materiałów do produkcji papierosów, zajęto dokumentację i dowody cyfrowe, które posłużą do ustalenia sprawców nielegalnego procederu.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: