(WIDEO) Joński interweniuje ws. pożaru na Majdanach u Morawieckiego i Ziobry

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Pożar składowiska na Majdanach to od soboty dosłownie najgorętszy temat w Kutnie i okolicach. Konferencję prasową w tej sprawie zwołał poseł Dariusz Joński, który m.in. skierował wniosek do Prokuratora Generalnego oraz Premiera RP.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Joński skierował do Zbigniewa Ziobry – Ministra Sprawiedliwości – wniosek o objęcie szczególnym nadzorem postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową Łodzi w sprawie zakładu gospodarowania odpadami w Kutnie.

Poseł Joński z szeregiem pytań zwrócił się także do premiera Mateusza Morawieckiego:

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Jakie działania podejmą Ministerstwa: Środowiska i Klimatu, aby ograniczyć opisane powyżej zagrożenie? Na jakim etapie znajduje się obecnie sprawa likwidacji nielegalnego składowiska odpadów w Kutnie? Kto wydał decyzję o pozwoleniu na składowanie odpadów niebezpiecznych na terenie nieruchomości Majdany 10? Do czyich kompetencji należy zabezpieczenie i utylizacja składowanych tam odpadów? Kiedy sprawa powyższa zostanie objęta szczególnym nadzorem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska? Który z członków rządu jest odpowiedzialny za brak nadzoru nad składowiskami odpadów i stwarzanie w ten sposób oczywistego zagrożenia dla środowiska naturalnego oraz zdrowia i życia ludzi?


Zapis wideo z konferencji prasowej:

[🔴 NA ŻYWO] Konferencja prasowa posła Dariusza Jońskiego w sprawie pożaru na Majdanach

Opublikowany przez Panorama Kutna Poniedziałek, 27 lipca 2020
- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


1 KOMENTARZ

  1. basenowy nie do zdarcia !!!!!!! pogada,pogada i nic ztego nie wynika !!!!!!!!!!!!!!! czy dziennikarze nie maja ważniejszych spraw????????????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: