(WIDEO) Ważne decyzje w sprawie obostrzeń. Wiadomo, co zostanie otwarte

Trwa konferencja rządu w sprawie luzowania obostrzeń. Wiadomo, co zostanie otwarte w najbliższym czasie. Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo [pod artykułem].

Trwa konferencja rządu w sprawie luzowania obostrzeń. Wiadomo, co zostanie otwarte w najbliższym czasie.

„Przedstawiamy nasze decyzje dot. ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym na kolejne 2 tygodnie. Przez cały tydzień wsłuchiwaliśmy się w głosy środowisk gospodarczych, ekspertów i Rady Medycznej” – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

W połowie lutego rząd otworzy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami – do 50% dostępnych miejsc.

- R E K L A M A -

„Podsumowując decyzje dot. kultury i sportu – otwieramy od 12 lutego, warunkowo na 2 tygodnie w reżimie sanitarnym, kina, teatry, filharmonie i opery przy warunku podstawowym – wypełnieniu do 50% widowni i maseczkach” – mówił wicepremier Piotr Gliński.

„Otwieramy sport na zewnątrz, korty, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny. Apelujemy o odpowiedzialność – reżim sanitarny musi być bezwzględnie przestrzegany” – dodawał Gliński.

Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta.

„Od 12 lutego uruchamiamy ten zestaw luzujący, ale w sposób warunkowy – ryzyko transmisji jest duże, więc w kolejnych tygodniach od nas będzie zależało to, co będzie dalej się działo” – mówił z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski. – Jeśli sytuacja będzie rozwijała się lepiej, to możliwe, że będą możliwe kolejne luzowania, ale od nas to wszystko zależy czy będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego – dystans, dezynfekcja, maseczka.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: