reklama

(WIDEO/ZDJĘCIA) „Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią”. Rusza zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim

Politycy Solidarnej Polski na czele z posłem Tadeuszem Woźniakiem i członkiem zarządu województwa łódzkiego Robertem Baryłą zorganizowali dziś w Kutnie konferencję prasową dotyczącą inicjatywy obywatelskiej „W obronie Chrześcijan”.

- R E K L A M A -

Z dziennikarzami na Placu Wolności tuż przed kościołem pw. św. Wawrzyńca w Kutnie spotkali się poseł Tadeusz Woźniak, członek zarządu województwa łódzkiego Robert Baryła, szef biura poselskiego T. Woźniaka i miejski radny Janusz Kołodziejski oraz asystent posła Adrian Zieliński.

„Od pewnego czasu nasiliły się ataki na chrześcijan, na miejsca i obiekty kultu religijnego. W ciągu lat 2009-2015 takich ataków było jedynie 169. W ostatnich latach tych ataków jest blisko 2500. O 1440% wzrosła ilość ataków na chrześcijan i miejsca i obiekty kultu religijnego. Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią świata. My wprawdzie stworzyliśmy komitet w obronie chrześcijan, ale tak na prawdę bronimy każdego miejsca kultu bez względu na wyznanie, nawet jeśli są to wyznania niechrześcijańskie” – mówił poseł Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski.

- R E K L A M A -

„Myślę, że każda osoba, która ma na sercu dobro drugiego człowieka, szacunek dla niego i poszanowanie jego godności powinna poprzeć ten projekt ustawy w obronie chrześcijan, projekt w którym proponujemy zmianę kodeksu karnego, tak by doprecyzować co jest atakiem na kościół, na miejsca i obiekty kultu religijnego. Myślę, że wszyscy pamiętamy te nieszczęsne obrazki kiedy przychodzi człowiek i bije księdza na schodach kościoła, kiedy przychodzi człowiek do kościoła i rąbie krzyże, kiedy ktoś piłą mechaniczną ścina przy drodze krzyż. Takich sytuacji teraz mamy tak dużo, że wchodzimy już w tysiące. I chciałem jeszcze zaznaczyć to co jest w tym ważne, że jest to projekt obywatelski, składany przez nas jako obywateli, a nie ugrupowanie polityczne” – dodawał parlamentarzysta.

Głos zabrał także Robert Baryła z zarządu województwa łódzkiego:

- R E K L A M A -

„Agresja kierowana przeciwko chrześcijanom jest coraz większa od kilku lat. I dziś stajemy tu właśnie w obronie wszystkich wiernych. Coraz więcej incydentów pojawia się w przestrzenia publicznej, przerwane msze święte, ataki, rękoczyny, niszczenie kapliczek i wiele innych różnych sytuacji. Nikt nie powinien odbierać nam naszej wolności. Wiara i religia to bardzo delikatna wartość. Powinniśmy skupić się na tych wartościach chrześcijańskich, tak głęboko zakorzenionych, powinniśmy to umacniać, pielęgnować. Mamy tożsamość narodową i jesteśmy po to, by myśleć o drugim człowieku, by mógł on czuć się swobodnie, wolnie i żyć normalnie. To co się teraz dzieje jest bardzo przykre i źle ukierunkowane” – dodawał R. Baryła.

Jak mówił z kolei Janusz Kołodziejski rusza zbiórka podpisów pod inicjatywą obywatelską „W obronie Chrześcijan”.

„Codziennie w biurze poselskim pana posła Tadeusza Woźniaka można przyjść, pobrać listę lub złożyć podpis, do czego bardzo serdecznie zapraszamy. Będziemy także obecni w przestrzeni publicznej, czy to przy niedzielnych mszach, czy w Internecie, wszystkie komunikaty będą podawane na stronie internetowej pana posła. W niedziele będziemy przed kościołami, prosimy śledzić informacje i zachęcamy do zaangażowania się wszystkich mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego” – mówił Janusz Kołodziejski.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: