reklama
reklama

(WIDEO/ZDJĘCIA) Rolnicy protestują w regionie, duże utrudnienia na drogach

Dziś w całym kraju odbywają się masowe protesty rolników pod hasłem „Obronimy Polską Wieś”. Podobnie jest w Kutnie, gdzie prowadzona są „blokady” na DK60 i m.in. rondzie Jasiukowicza.

Za organizację protestów odpowiada AgroUnia, na czele której stoi Michał Kołodziejczak. Dziw całym kraju zaplanowano wiele blokad dróg. Jak zapowiadają organizatorzy „Polska stanie”.

- R E K L A M A -

Dlaczego rolnicy protestują? Jako powód podają pięć punktów: wprowadzenie szkodliwej ustawy tzw. „5 Dla Zwierząt”, systemowe niszczenie polskiego rolnictwa, brak walki z ASF, zamknięcie ważnych dla branży rynków zbytu i nadmierny import produktów rolno-spożywczych.

W związku z protestami i utrudnieniami w ruchu Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad wydała komunikat:

- R E K L A M A -

Komunikat GDDKiA:

W związku z trwającą akcją strajkową rolników informujemy utrudnieniu i blokowaniu drogi krajowej Nr 60 w miejscowości Sójki w km 29+300. Blokada ta powoduje znaczące utrudnienia w ruchu na węźle Kutno Północ. Autostrady A1.

- R E K L A M A -

W związku z czym możliwy objazd przedmiotowego odcinka DK60 z kierunku południowego: do miejscowości Bedlno i dalej DW Nr 583 do m. Żychlin dalej DW Nr 573 do DK 60 w kierunku Gostynina, jadący z kierunku północnego mogą ominąć to miejsce analogicznie przez DW Nr 573 do m. Żychlin i dalej DW Nr 583 do m. Bedlno DK 92 i dalej DK Nr 92 w kierunku Kutna do DK Nr 60.

https://www.facebook.com/panoramakutna/videos/774700383377219

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: