reklama
reklama

(WIDEO, ZDJĘCIA) Żłobek rozpoczął funkcjonowanie. Zobacz, jak wygląda w środku

Po uzyskaniu wymaganych opinii i decyzji stosownych służb rozpoczął w środę funkcjonowanie Żłobek Miejski „Wesoła łąka”, który przyjął pierwszych podopiecznych. Żłobek przy ul. dra A. Troczewskiego 2 powstał przy wsparciu środków unijnych. Łączny koszt realizacji zadania to prawie 3,7 mln zł, przy dofinansowaniu z UE – 2,5 mln zł.

- R E K L A M A -

To nowoczesny, dobrze wyposażony i przyjazny dzieciom w wieku do 3 lat obiekt. Parter budynku z utworzonymi pomieszczeniami: salą zabaw, sypialnią, szatnią z toaletami został dostosowany do potrzeb dzieci starszych w wieku do 3 lat. Natomiast I piętro to bawialnie, sypialnia dla dzieci młodszych. W obiekcie znajdują się dwie kuchnie odrębne dla każdej grupy wiekowej dzieci, pomieszczenia gospodarcze jak m.in. pralnio-suszarnia, wózkownia, gabinet pielęgniarki czy separatka. Budynek żłobka wyposażony jest w windę. Przy budynku do dyspozycji najmłodszych dostępny jest też plac zabaw z piaskownicą.

Żłobek jest czynny w godz. 6.00 – 17.00 zgodnie z deklaracjami i potrzebami rodziców. Funkcjonują dwie grupy żłobkowe: dzieci młodszych z roczników 2017/ 2018 i dzieci starszych z rocznika 2016. Opiekę nad dziećmi sprawuje 8 opiekunek dziecięcych oraz pielęgniarka. Obowiązki dyrektora żłobka pełni pani Małgorzata Nowicka

- R E K L A M A -

Oficjalne otwarcie połączone ze zwiedzaniem placówki planowane jest na początku grudnia br.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: