Widmo zwolnień w szpitalu. „Jesteśmy zdeterminowani, żeby wprowadzić plan naprawczy”

Tak złej sytuacji w kutnowskim szpitalu nie było od dawna. W kuluarach coraz głośniej mówi się o tym, że spółkę czekają zwolnienia. W najbliższy czwartek zaplanowano sesję Rady Powiatu Kutnowskiego, na której wszyscy poznamy prawdziwy obraz sytuacji w lecznicy.

- R E K L A M A -

W kuluarach od kilku tygodni mówi się o tym, że personel szpitala, w związku z trudną sytuacją spółki czekają zwolnienia. Doniesienia te w rozmowie z Panoramą potwierdza starosta Daniel Kowalik. Uspokaja jednak, że nie ma mowy o zamknięciu szpitala czy poszczególnych oddziałów.

Musimy liczyć się z restrukturyzacją zatrudnienia w szpitalu. Audyt potwierdził obawy zarządu, co do tragicznej sytuacji ekonomicznej szpitala, jaką odziedziczyliśmy po czterech latach rządów Krzysztofa Debicha – powiedział Panoramie Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski. – Jesteśmy zdeterminowani, żeby wprowadzić plan naprawczy. Na chwilę obecną nie ma mowy o zamykaniu oddziałów. Nie chcemy dopuścić do ograniczenia oferty leczniczej naszego szpitala. Stoimy przed wielkim wyzwaniem wynikającym z wieloletnich zaniedbań w lecznicy.

- R E K L A M A -
reklama

Jak dodaje starosta, władze powiatu cały czas poszukują środków, które mają uratować szpital.

Pomimo ciężkiej sytuacji szpitala, zarząd powiatu stara się o kolejne środki mogące wspomóc lecznicę. Do lipca otrzymaliśmy dodatkowe 1,93 mln złotych wzrostu ryczałtu z NFZ, zaś od 10 września NFZ przyznał nam kolejne 1,34 mln złotych, co daje razem 3,27 mln wzrostu ryczałtu w skali roku. Ponadto czekamy na informacje z ministerstwa sprawiedliwości odnoście kolejnej kwoty w wysokości 250 tys. złotych. Zarząd Powiatu podejmie wszystkie możliwe kroki, aby nie dopuścić do zamknięcia kutnowskiego szpitala – zapewnia D. Kowalik.

- R E K L A M A -

Na najbliższy czwartek 20 września zaplanowano sesję Rady Powiatu Kutnowskiemu, która w całości ma być poświęcona kryzysowej sytuacji w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

reklama

Na posiedzeniu radni mają poznać dokładny wynik finansowy spółki w rozbiciu na poszczególne ośrodki przychodów i kosztów za I półrocze 2019. Przekazane mają zostać również informacje dotyczące bieżącej sytuacji szpitala – zarówno w aspekcie finansowym i organizacyjnym, a także zaprezentowany ma być audyt finansowy KSS.

Władze powiatu oraz spółki mają pomysł na ratowanie sytuacji. Jaki? Tego na razie nie wiadomo, jednak na czwartkowej sesji radni mają poznać plan naprawczy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Nieoficjalnie, dzień później odbyć ma się jeszcze jedno spotkanie pomiędzy władzami powiatu, prezesem szpitala a „Solidarnością”z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Głównym tematem rozmów mają być wspomniane zwolnienia i ich ewentualna skala.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: