reklama
reklama

Wiele atrakcji i pyszności w gminie Strzelce. Za nami pikniki i Bitwa Regionów (ZDJĘCIA)

Niesamowita atmosfera w Zarannie w Gminie Strzelce podczas Bitwy Regionów, Pikniku z Produktem Polskim i Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez KGW „Zgrane Babki”. Było mnóstwo atrakcji i smaczne tradycyjne potrawy!

- R E K L A M A -

Na pikniku obecni byli: Senator RP Przemysław Błaszczyk, Marek Matuszewski Poseł na Sejm RP, Tadeusz Woźniak – Poseł na Sejm RP, Zbigniew Linkowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz Tomasz Grabowski Wójt Gminy Strzelce.

W „Bitwie Regionów” rywalizowały cztery Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu kutnowskiego, a dokładnie z Muchnowa, Stanisławowa, Nowych Jankowic oraz Woli Nowskiej. Najlepsze z nich będzie reprezentowało nasz powiat na etapie wojewódzkim.

- R E K L A M A -

Jury w składzie:

 • Pani Grażyna Kurczak – ekspert kulinarny i przewodniczący komisji konkursowej,
 • Pan Kamil Graczyk – przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Łodzi, wiceprzewodniczący komisji konkursowej,
 • PaniAlicja Antczak – Z-ca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.
 • Pani Aleksandra Pabin-Łoszewska – Z-ca Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kutnie
  przyznało:
  Miejsce I – KGW Wolanki – Wilcze kluchu z kapustą zasmażaną
  Miejsce II – KGW w Muchnowie – Placki ziemniaczane z gulaszem po muchnowsku
  Miejsce III – KGW Stanisławiczanki – Gniazda z makaronu w sosie pomidorowym

Pikniki z PRODUKTEM_POLSKIM, których organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa odbywają się przez całe lato na terenie całej Polski.

- R E K L A M A -

Na scenie Gminę Strzelce promowały pięknym występem zespoły śpiewacze „Strzelce” i „Klonowianki”.

W ramach pikniku rodzinnego przygotowano sporo atrakcji związanych z bezpieczeństwem. Przeprowadzono prelekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i cyberprzestępczości, a dzieci miały okazję zobaczyć wóz strażacki. Uczestnicy wydarzenia otrzymali kamizelki odblaskowe.

Animatorzy zachęcali do zabawy, wielką popularnością cieszyły się uwielbiane przez najmłodszych dmuchańce oraz wata cukrowa, a straż pożarna studziła rozgrzane emocje wodą.

(Gmina Strzelce)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: