reklama
reklama

Wiele osób wychodzi z domów każdego dnia i nie wraca. Policja apeluje do mieszkańców

Do 31 marca trwa akcja informacyjno-edukacyjna „Na Drodze – Patrz i Słuchaj” skierowana do pieszych i kierujących pojazdami. Apelujemy o czujność każdego dnia. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają.

Wiele osób wychodzi z domów każdego dnia do pracy, szkoły, na spacer… i już nigdy nie wraca. Giną w wypadkach drogowych, doznają obrażeń ciała, stają się trwale niepełnosprawnymi. Wypadki te powodują cierpienie i zmartwienie, a także trudności finansowe dla rodzin i najbliższych, zarówno sprawcy, jak i ofiary wypadku drogowego.

- R E K L A M A -

„Dlatego tak bardzo ważna jest koncentracja uczestników ruchu drogowego oraz znajomość obowiązujących przepisów na drodze, w tym podstawowych zasad bezpieczeństwa i stosowania się do nich. Należy zwrócić uwagę na to, że znajomość przepisów i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie dotyczy tylko kierujących pojazdami, ale także pozostałych jego uczestników” – komentuje podkom. Edyta Machnik z KPP Kutno.

Przypominamy!

- R E K L A M A -

Postęp technologii i ciągła potrzeba bycia online sprawia, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i poprawiają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii. Telefony, tablety czy też „urządzenia GPS” pomagają, ale także rozpraszają uwagę i przez to mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Pamiętajmy, że od 1 czerwca 2021 roku wszedł w życie przepis zakazujący pieszemu korzystania w trakcie wchodzenia na jezdnię lub torowisko lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko (także w obrębie usytuowanych tam przejść dla pieszych) z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń upośledzających prawidłową percepcję, zwłaszcza wzrokową, a tym samym ocenę w zakresie bezpiecznego wejścia i pokonania jezdni lub torowiska, a mandat karny może być niejednokrtonie najłagodniejszą formą kary.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: